Пакистан та Індія домовилися про припинення вогню в Кашмірі

Поділитися
Пакистан та Індія домовилися про припинення вогню в Кашмірі Ситуація в регіоні стабілізувалася після місяців перестрілок © Википедия
Обидві сторони також погодилися повністю дотримуватися перемир'я 2003 року.

Пакистан та Індія домовилися про припинення артилерійського вогню у спірному гімалайському районі Кашмір. Сьогодні, 30 травня, ситуація в районі була спокійною після місяців перестрілок, в яких загинули десятки солдатів і цивільних осіб, пише AP.

Збройні сили Пакистану у вівторок ввечері, 29 травня, повідомили про укладення угоди, яка дозволить розрядити напружену ситуацію в Кашмірі, розділеного між індійською і пакистанської зонами контролю. Обидві ядерні держави висувають претензії на всю територію Кашміру. Цей територіальний спір спровокував дві війни між Пакистаном та Індією після того, як вони отримали незалежність у 1947 році.

Обидві сторони погодилися "вжити щирі заходи, щоб покращити існуючу ситуацію, забезпечення миру і запобігання труднощів для цивільних осіб вздовж кордону", відзначають пакистанські збройні сили в своїй заяві. Індійська армія підтвердила укладення цієї угоди. Обидві сторони також погодилися повністю дотримуватися досягнутого в 2003 році перемир'я.

Напруга в регіоні останніми тижнями значно зросла через те, що обидві сторони почали наносити артилерійські удари через лінію контролю, яка ділить регіон. Пакистан та Індія звинуватили один одного у початку військових дій. На індійській стороні люди змушені були покинути села вздовж кордону, урядові будівлі були перетворені на тимчасові укриття.

Артобстріл затьмарив святий для мусульман місяць Рамадан у переважно мусульманському регіоні. Артобстріл, як правило, починався у досвітні години, коли сім'ї здійснювали "сухур" – прийом їжі рано вранці протягом Рамадану. Для мусульман сухур бажано зробити напередодні перших ознак світанку.

Індія заявляє, що 25 цивільних осіб та 18 солдатів було вбито цього року внаслідок більш ніж 800 порушень перемир'я Пакистаном. Пакистан, у свою чергу, звинувачує індійські сили у більш ніж 1050 порушеннях перемир'я цього року, які призвели до загибелі 28 цивільних осіб і травмування ще 117.

Варто відзначити, що розділ Кашміру не закріплений офіційними угодами про кордони. Регіон на індійську та пакистанську частини розділяє лінія контролю, яка не має юридичної сили. Частину території Кашміру Пакистан передав Китаю в 1963 році. Незважаючи на те, що Кашмір населений переважно мусульманським населенням, влада регіону в 1947 році прийняла рішення про його приєднання до Індії, що Пакистан не визнав. Це спровокувало конфлікт між двома державами, який призвів до встановлення в 1949 році лінії припинення вогню, яка розділила регіон. З тих пір радикальна частина мусульманського населення, що залишилася в індійській частині регіону, веде збройну боротьбу за приєднання до Пакистану. Обстановка в регіоні стабілізувалася після укладення в 2003 році угоди про перемир'я, яке тим не менш, періодично порушується.

Детальніше про конфлікт у Кашмірі читайте в матеріалі Михайла Соколовського "Півстоліття на грані війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі