Пакистан більше не є притулком для бойовиків — прем'єр-міністр Імран Хан

Поділитися
Пакистан більше не є притулком для бойовиків — прем'єр-міністр Імран Хан Пакистан зацікавлений в мирній угоді США з талібами для миру в Афганістані © 1TV
Пакистан підтримує мирний процес в Афганістані.

У понеділок прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан заявив про те, що його країна більше не є притулком для бойовиків, і що його адміністрація повністю підтримує мирний процес в Афганістані.

Пакистан, який давно звинувачують у підтримці талібів та інших екстремістських угруповань вздовж кордону з Афганістаном, розглядається як ключ до забезпечення безпеки і здійсненню угоди між США і талібами про виведення військ з Афганістану.

"Я можу вам сказати, що тут немає безпечних притулків", - сказав Хан на конференції в столиці країни Ісламабаді.

"Якою б не була ситуація в минулому, прямо зараз, я можу вам сказати ... є одна річ, яку ми хочемо: мир в Афганістані".

Коментарі Хана прозвучали після того, як Сарвар Даниш, другий віце-президент Афганістану, звинуватив Пакистан у тому, що він дозволив талібам набирати нових бійців з таборів афганських біженців у Пакистані.

Хоча Пакистан не може повністю гарантувати, що ніякі таліби не ховаються серед приблизно 2,7 мільйона афганців, які проживають у Пакистані, Хан заявив, що його уряд зробив все можливе, щоб запобігти нападу в Афганістані, в тому числі шляхом будівництва прикордонного загородження.

Таліби, сили безпеки Афганістану і США повинні почати семиденне "скорочення насильства", заявили офіційні особи минулого тижня. Цей крок є частиною заходів зміцнення довіри напередодні оголошення про угоду. Однак кровопролиття тривало на вихідних, включаючи напад талібів у провінції Кундуз.

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш, який перебуває з триденним візитом у Пакистані, висловив вдячність країні за підтримку афганських біженців.

"Протягом 40 років народ Афганістану стикався з послідовними кризами, протягом 40 років народ Пакистану реагував солідарністю", - сказав Гутерріш.

З липня 2018 року Сполучені Штати ведуть прямі переговори з високопоставленими представниками радикального ісламістського руху "Талібан" про встановлення миру в Афганістані. Основні теми обговорень - виведення іноземних військовослужбовців і надання гарантій того, що Афганістан не перетвориться в безпечну гавань для терористичних угруповань.

З 2014 року на території Афганістану діють бойовики "Ісламської держави". Вони воюють і здійснюють теракти проти уряду, "Талібану" та міжнародного військового контингенту.

Детальніше про конфлікт в Афганістані читайте у статті Олександра Коренькова "Гнучкі і завзяті" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Ознайомтеся з іншими матеріалами автора на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі