Падіння А321 випробує Путіна на міцність - Newsweek

Поділитися
Падіння А321 випробує Путіна на міцність - Newsweek Після падіння А321 Путін може втягнути Росію в дуже криваву війну. Ілюстрація © Yahoo!News
Російський президент звик відповідати на всі біди країни силою і цього разу він може втягнути Росію у війну, яка буде гіршою, ніж в Чечні.

До падіння російського авіалайнера А321 в Єгипті бомбардування в Сирії здавалася росіянам чимось на зразок "високоякісної відеогри". А Кремлю втручання в сирійську війну не приносило нічого, окрім вигоди.

Рейтинг президента Володимира Путіна підскочив до 88% у жовтні попри те, що російський експорт обвалився на 31,9%, а імпорт – на 39,8%, резерви Центробанка скоротилися на 160 мільйонів доларів, а інфляція в країні поглибилася. Російський президент скористався можливістю виставити свою країну незамінною у вирішенні сирійського конфлікту, відправивши у охоплену війною країну армію, чого не наважувався зробити Захід.

А тепер падіння літака А321 стало першою платою за великим рахунком, який Росії ще можливо доведеться сплатити повною мірою. Про це на сторінках Newsweek пише оглядач Оуен Метьюз.

"Путін – лідер, який процвітає на політиці страху. Він вже не раз проходив випробування екстремізмом, і кожного разу відповідав насильством на насильство", - вважає оглядач.

Він нагадує, як російський президент прийшов до влади на хвилі терактів у 1999 році і початку другої Чеченської війни. Перші роки правління супроводжувалися численними терактами і вибухами, які то зміцнювали, то послаблювали популярність Путіна.

"Анексія Путіним українська півострова Крим, який весь світ вважає юридично частиною України, розв'язанні конфлікту в Донбасі і теперішня зухвала поведінка в Сирії свідчать, що світогляд російського президента не змінився. Він досі вірить, що кровопролиття може вирішити російські геополітичні проблеми і підвищити його популярність вдома", - йдеться в статті.

Через три дні після падіння А321 в Єгипті Путін оголосив, що "російський народ залякати неможливо", а мета Росії в Сирії "побороти тероризм". Проблема в тому, що якщо відповідальність за авіакатастрофу "Ісламської держави" буде доведена, тоді Путіну доведеться нарощувати сили і темпи своєї військової операції в Сирії. І тоді повітряна кампанія, схожа на "відеогру", перестане здаватися такою віртуальною. Вона може перетворитися для Росії на конфлікт з більш жорстоким і нещадним ворогом, ніж були непокірні чеченці.

Тим часом, видання Bloomberg писало, що Росія боїться терактів після падіння А321. Неназваний чиновник з північнокавказького регіону розповів оглядачу, що війна в Сирії навіть ослабила терористичну загрозу в Росії. Оскільки бойовики масово вирушали воювати в іншу країну.

В цей же час, більше 75% росіян вірять, що держава захистить їх від тероризму. В 2014 році при проведенні аналогічного проса перший варіант відповіді обрали вдвічі менше респондентів – 16%, а другої – 52%. Тобто, за рік кількість впевнених у тому, що держава може захистити їх від тероризму, виросла на 9%.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на заявлену Росією мета кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави на чолі з США, а також Туреччина і Саудівська Аравія стверджують, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні до Асаду, а не терористи "ІД".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі