П'ять країн можуть створити міжнародний трибунал за збитий в Донбасі "Боїнг" – NYT

Поділитися
П'ять країн можуть створити міжнародний трибунал за збитий в Донбасі "Боїнг" – NYT Трибунал за збитий "Боїнг 777" може все ж з'явитися. Ілюстрація © rnd-sale.ru
Україна, Нідерланди, Малайзія, Бельгія і Австралія думають над створенням трибуналу без Ради Безпеки ООН.

Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп розповіла про плани п'яти країн все ж таки створити міжнародний трибунал за збитий в Донбасі малайзійський авіалайнер "Боїнг 777".

Про це повідомляє видання New York Times, журналісти якого поспілкувалися з австралійським дипломатом. За її словами, після того, як Росія заблокувала ініціативу щодо трибуналу на Раді Безпеки ООН, Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна не полишили ідею створити таких судовий орган. Представники цих країн збираються у наступний вівторок зустрітися під час засідання Генеральної асамблеї ООН і поговорити про подальші спільні дії в цьому напрямку.

За словами Бішоп, найближчою аналогією такого суду можна назвати шотландську колегію, яка була створена в Нідерландах для судочинства над лівійцями, яких підозрювали у вибуху рейсу РА-103 компанії Panamerican Airlines над Шотландією в 1988 році.

Також п'ять країн розглядають і інші формати покарання винуватців, зокрема проведення судів у кожній країні окремо. При цьому Бішоп не виключає, що Австралія повторно внесе на розгляд Ради Безпеки ООН резолюцію, яка раніше була заблокована. Це може статися, щойно закінчиться розслідування катастрофи "Боїнга 777" в Донбасі.

Тим часом, голландські експерти продовжують досліджувати уламки Боїнга в Україні. У свою чергу заступник голови Харківської ОДА В'ячеслав Аббакумов пообіцяв місії "всю необхідну підтримку".

Нагадаємо, Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня 2014 року в Донецькій області. На його борту перебували 298 осіб. Всі пасажири і члени екіпажу загинули.

Більшість розслідувань, включаючи журналістських, з України, Німеччини, Нідерландів і Великобританії (Bellingcat) і навіть Росії ("Новая газета", "Слон" і т. д.) наполягають на тому, що Боїнг був збитий саме проросійськими бойовиками. При цьому офіційна Москва і федеральні ЗМІ спростовують провину бойовиків, а також свою причетність до подій, заперечуючи факти постачань зброї в Україну. Періодично з'являються ряд "експертних" розслідувань, в яких "офіційні" версії діаметрально змінюються: від того, що літак був збитий ракетою "повітря-повітря", до того, що був збитий "земля-повітря". Однак об'єднує ці версії те, що в катастрофі Боїнга винна українська сторона.

Голосування в Раді Безпеки ООН резолюції про створення трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 компанії може бути призначено на 21 липня. Однак хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН.

Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі