Оточену урядовими силами Східну Гуту почали залишати групи бойовиків

Поділитися
Оточену урядовими силами Східну Гуту почали залишати групи бойовиків Бойовики із сім'ями прибули на пропускний пункт Аль-Вафідін © РИА Новости
Очікується, о завдяки цьому може бути покладений край насильству в регіоні.

9 березня невеликі групи ісламістських бойовиків разом зі своїми сім'ями прибули до пропускного пункту Аль-Вафідін, щоб залишити оточену сирійськими урядовими силами Східну Гуту. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланнями на місцеве телебачення.

Зазначається, що що представників джигадистського угруповання "Хаят Тахрір аш-Шам" евакуюють до північної провінції Ідліб. За повідомленням найбільшої групи бойовиків у регіоні "Джейш аль-Іслам" ("Армія Ісламу"), рішення про евакуацію ухвалили на консультаціях з ООН, кількома неназваними міжнародними сторонами і громадянськими лідерами зі Східної Гути.

Очікується, що якщо повстанці залишать анклав, це може покласти край насильству в регіоні.

Додамо, що "Джейш аль-Іслам" воює з силами президента Сирії Башара Асада у понад семирічній громадянській війні в Сирії. За останні два тижні під час наступу на Східну Гуту сирійська армія за підтримки артилерії й авіації, захопила близько половини території, яку колись контролювали повстанці.

Днями у Сирійському центрі моніторингу за дотриманням прав людини заявили, що з 18 лютого внаслідок потужних авіаударів та артобстрілів з боку сирійських урядових сил та їхніх союзників по Східній Гуті загинуло близько 800 мирних жителів, серед яких 177 дітей.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію з вимогою ввести 30-денне перемир'я у Сирії. У документі йдеться про те, що перемир'я має бути запроваджене негайно, але, у той самий час, резолюція не передбачає будь-яких заходів для підтримання режиму "тиші". Перед цим резолюцію блокувала Росія.

Наступного дня війська сирійського диктатора Башара Асада застосувала хімічну зброю у Східній Гуті. До місцевої лікарні потрапили від 14 до 16 осіб з ознаками отруєння хімічною речовиною – швидше за все, хлором.

Крім того, Асад заявив, що не збирається виконувати резолюцію РБ ОНН, і бомбардування Східної Гути будуть продовжені.

4 березня британський прем'єр-міністр Тереза Мей і президент США Дональд Трамп назвали режим сирійського диктатора Башара Асада та Росію відповідальними за гуманітарну катастрофу в Східній Гуті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі