Орбан хоче перемогти на виборах за допомогою угорських меншин в інших країнах - Bloomberg

Поділитися
Орбан хоче перемогти на виборах за допомогою угорських меншин в інших країнах - Bloomberg Орбан розраховує на угорські етнічні меншини на виборах. © © European Council
Іноземні етнічні угорці краще ставляться до правлячої в Угорщині партії.

Програма Угорщини про поширення громадянства на представників угорських національних меншин в інших країнах була введена урядом Віктора Орбана в 2010 році. До сьогоднішнього дня нею скористався мільйон людей.

Про це пише Bloomberg, додаючи, що мільйонне посвідчення громадянина отримав 36-річний фермер з Сербії. Документи йому вручив Орбан разом з президентом Яношем Адером у Будапешті.

Видання зауважує, що угорські меншини в сусідніх з Угорщиною країнах сформувалися в результаті Першої світової війни. Сьогодні їх представники здебільшого підтримують уряд Віктора Орбама. В 2014 році на парламентських виборах 95% із 130 тисяч етнічних угорців за кордоном підтримали "Фідеш". Ці виборці посилять позиції Орбана перед черговими голосуваннями, які пройдуть в квітні наступного року. Нова перемога дозводить йому продовжити встановлення першої "неліберальної країни" в Євросоюзі, яка бере приклад з Росії і Туреччини.

На відміну від угорців, які емігрували на Захід, представники угорських менших з громадянством зможуть проголосувати через електронну пошту. Опозиція наголошує, що такий порядок речей дискримінаційний.

Нагадаємо, що відносини між Угорщиною і Україною останнім часом напружені через український закон про освіту. Будапешт стверджує, що він порушує парва угорських національних меншин.

Нещодавно Угорщина висунула три вимоги до України після рішення "Венеціанки" щодо закону про освіту. Зокрема, сусідня хоче, щоб Київ змінив статтю 7 закону.

Закон України "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте в інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі