Звіт Мюллера щодо "Раша-гейту": головне

Доповнено
Поділитися
Звіт Мюллера щодо "Раша-гейту": головне © The White House / Flickr
Генпрокурор США знову повторив, що команда Мюллера не знайшла доказів співпраці штабу Трампа з Росією.

Генеральний прокурор США Вільям Барр опублікував відредагований звіт спеціаильного прокурора США Роберта Мюллера про російське втручання в американські вибори 2016 року і змову кампанії Трампа з Росією. Редакція DT.UA публікує витяги з 450-сторінкового звіту, який опублікований на сайті Міністерства юстиції Сполучених Штатів.

Перед публікацією звіту Барр на прес-конференції знову повторив, що команда Мюллера не знайшла доказів співпраці штабу президента Дональда Трампа з Росією на виборах 2016 року.

Є "істотні докази" того, що Трамп звільнив директора ФБР Джеймса Комі через "небажання публічно заявити, що президент особисто не був під слідством", йдеться у звіті.

У доповіді Мюллера говориться, що прокурори не викликали в суд Трампа, тому що це створить "істотну затримку" на "пізній стадії" розслідування; Мюллер вважає, що у нього були повноваження викликати Трампа, незважаючи на те, що він цього не зробив.

Звіт Мюллера прийняв точку зору Міністерства юстиції про те, що чинному президенту не може бути пред'явлено звинувачення в рамках юридичного аналізу перешкоди правосуддю.

Трамп попросив заступника радника з національної безпеки Макфарленда підготувати внутрішній лист, в якому говориться, що він не просив Майкла Флінна обговорити санкції з російським послом.

У звіті говориться, що "деякі докази" припускають, що Трамп знав про розмови Майкла Флінна з російським послом, але докази "непереконливі" і не можуть бути використані для встановлення наміру перешкодити правосуддю.

Трамп дав вказівку колишньому менеджеру кампанії Кору Левандовські попросити колишніх генеральних прокурорів сказати, що російське розслідування було "дуже несправедливим".

Пол Манафорт поділився даними внутрішніх опитувань, стратегією перемоги на Середньому Заході з українським союзником Костянтином Килимником.

WikiLeaks попросив Дональда Трампа-молодшого опублікувати в Твіттері посилання на електронні листи Джона Подести, що він і зробив через чотири дні, випливає з розслідування Мюллера.

Мюллер прийшов до висновку, що був "розумний аргумент" про те, що Дональд Трамп-молодший порушив закони про фінансування виборчої кампанії, але не вірив, що правоохоронці можуть отримати обвинувальний вирок стосовно сина президента.

У доповіді Мюллера йдеться, що генеральний директор Російського державного фонду добробуту Кирило Дмитрієв та друг Джареда Кушнера спільно працювали над письмовим планом примирення для США і Росії.

"Це кінець мого президентства", - сказав Трамп тодішньому генеральному прокурору, коли дізнався, що призначається спеціальний прокурор, йдеться в звіті.

Трамп доручив юристу Білого дому Дону Макгану в червні 2017 року повідомити виконуючому обов'язки генерального прокурора, що Мюллер зіткнувся з конфліктом інтересів і повинен бути усунутий.

24 березня генпрокурор США Вільям Бар спрямував Конгресу листа, у якому написав, що в ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа та його команди з росіянами. Також Мюллер не зміг довести, що Трамп перешкоджав розслідуванню.

Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування, яке було покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання до американських виборів у 2016 році. Серед іншого, перед ним стояло завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей із близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа та політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтах Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Також різні звинувачення були висунуті ще 33 пов'язаним з штабом Дональда Трампа людям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі