Оприлюднено дослідження, у скільки кожному громадянину обійдеться Brexit

Поділитися
Оприлюднено дослідження, у скільки кожному громадянину обійдеться Brexit Brexit обійдеться недешево © depositphotos / donfiore1
Дослідження показує, що "розлучення" з ЄС вдарить по всім країнам. Але комусь і пощастить.

Вихід з ЄС вдарить не тільки по економіці самої Британії, але торкнеться і країни, які входять до Європейського союзу. Відчують це і нові члени ЄС. Внутрішній ринок ЄС чекають потрясіння, зростання тарифів на товари і послуги, уповільнення темпів економічного зростання. Поки все встановиться заново, пройде чимало часу.

Латвія назвала втрати економіки для європейських країн і конкретно для себе, повідомляє DELFI, привівши підрахунки німецького аналітичного центру Bertelsmann Stiftung.

У разі, якщо Британія вийде з ЄС "жорсткого" сценарію (Hard Brexit, без договору), втрати для економіки європейських країн складуть близько 40 млрд євро в рік. Громадяни Великобританії втратять 57 млрд євро в рік (близько 900 євро на людину).

Найбільше постраждають економічно розвинені регіони - наприклад, країни, де зосереджено виробництво автомобілів (Німеччина, Італія, Іспанія), а також економіки, які орієнтовані на експорт. У разі Hard Brexit Німеччина може втратити близько 10 млрд. євро, Франція - 8 млрд., Італія - 4 млрд. Втрати Ірландії можуть скласти близько 3,5 млрд. євро в рік.

Невеликі країни і регіони, які не так сильно пов'язані з британською економікою, втратять менше. Так, втрати Латвії можуть скласти 68 млн. євро в рік, Литви - 104 млн, Естонії - 57 млн.

У разі виходу Британії з ЄС за "м'яким" сценарієм (Soft Brexit, з договором) сума втрат буде меншою. Загальні втрати ЄС складуть 22 млрд. євро на рік, Британія втратить 32 млрд. євро на рік, Німеччина - 5 млрд., Франція - 4 млрд., Італія - близько 2 млрд., Ірландія - 1,8 млрд.

Для Латвії вихід за "м'яким" сценарієм буде означати втрати в розмірі 38 млн. євро (по 19 євро на кожного жителя країни), для Литви - 58 млн., для Естонії - 31 млн.

Bertelsmann Stiftung зазначає, що Brexit може принести економічні переваги країнам, які не входять доЄС. Для США вихід Британії з ЄС "жорсткого" сценарію може принести додаткові 13 млрд. євро, для Китаю - 5,2 млрд, для Індії - 2,1 млрд. У прибутку залишиться і Росія (+262 млн євро). "М'який" сценарій також вигідний для країн, що не входять в ЄС, але меншою мірою.

Британія повинна була визначитися зі схемою виходу з ЄС до 29 березня, однак парламент країни послідовно відкинув всі запропоновані варіанти. Лідери ЄС у четвер погодилися дати Британії відстрочку або до 22 травня, або тільки до 12 квітня - в залежності від того, чи схвалить британський парламент угоду про вихід з ЄС.

Раніше повідомлялося, що лідери ЄС на саміті в Брюсселі одностайно схвалили рішення про відтермінування Brexit на основі двох можливих сценаріїв. Перший варіант передбачає продовжити терміни виходу Британії з ЄС до 22 травня за умови, що угоду буде схвалено Палатою громад до кінця березня. У разі якщо угоду про вихід не буде схвалено, ЄС погодиться на відстрочку Brexit тільки до 12 квітня.

Велика Британія планувала завершити вихід з ЄС 29 березня. Однак парламент двічі відмовився схвалити проект угоди щодо Brexit, запропонований Терезою Мей. При цьому виходити з ЄС без угоди з Брюсселем британський парламент також відмовився.

Детальніше про проблеми виходу Великої Британії з ЄС та можливі їх рішення читайте в матеріалі Віктора Константинова "Останній шанс Терези Мей?" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі