Опозиція у Судані розпочала загальну акцію непокори

Поділитися
Опозиція у Судані розпочала загальну акцію непокори У Судані почалася акція громадянської непокори © Обозреватель
Від участі в акції звільнені лікарі та медичний персонал, який здійснює догляд за хворими.

У Судані у неділю, 9 червня, розпочалася ініційована опозицією акція громадянської непокори. У профспілці "Асоціації професіоналів Судану" (SPA) – однієї з найбільших організацій у складі опозиції – заявили, що вона закінчиться лише після приходу до влади громадянського уряду, пише DW.

"Послідовна непокора – це те, що зажене їхні серця у жах і допоможе нам перемогти", - йдеться в заяві SPA на сторінці організації в Twitter. Від участі у страйку звільнені лікарі та медичний персонал, який здійснює догляд за хворими.

Організатори акції також закликали фінансові установи Судану відмовитися від співпраці з "репресивною владою" і вимагати припинення переслідування і вбивств активістів.

Напередодні були затримані лідери опозиції: генеральний секретар групи SPLM-N Ізмаїл Джаллаб і її спікер Мубарак Ардол. Організатори акції непокори поклали відповідальність за арешти та вбивства опозиційних лідерів і активістів на Тимчасову військову раду.

Нагадаємо, 12 квітня в Судані військові усунули від влади президента Омара аль-Башира, який правив країною 30 років. Башира перевели у в'язницю, де його режим стратив дисидентів. Потім військові сформували Тимчасову військову раду, яку очолив Авад ібн Ауф.

15 травня військова влада і громадянська опозиція в Судані домовилися про формування тимчасової урядової ради. Обидві сторони погодилися на трирічний термін перехідного періоду. Проте згодом їм не вдалося досягнути єдності у питанні, хто саме очолить раду.

У країні з новою силою спалахнули протести. 3 червня суданські військові почали розгін протестувальників які вже багато тижнів блокували будівлю командування армії у центрі Хартуми. В результаті розгону загинули 46 людей, дії армії Судану різко розкритикували США, Велика Британія і Німеччина, а також генеральний секретар ООН.

За час правління аль-Башира Судан перетворився на коррумированную злиденну країну з розореної економікою, попри те, що володіє великими запасами нафти. Режим аль-Башира був дуже дружний із Кремлем, який може опинитися в програші внаслідок військового перевороту – нещодавно Хартум пропонував Москві місце під військову базу на узбережжі Червоного моря.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі