"Олімпійське перемир'я" Вірменії та Азербайджану не протрималося і добу - снайпер убив військового

Поділитися
"Олімпійське перемир'я" Вірменії та Азербайджану не протрималося і добу - снайпер убив військового "Олімпійське перемир'я" Вірменії та Азербайджану не протрималося і добу - снайпер убив військового
Військовослужбовець Збройних сил Азербайджану загинув в результаті порушення режиму припинення вогню вірменською стороною, повідомляє прес-служба Міністерства оборони Азербайджану.

Незважаючи на те, що Вірменія і Азербайджан минулої середи прислухалися до заклику Росії до учасників збройних конфліктів напередодні зимових Ігор у Сочі укласти "олімпійське перемир'я" і домовилися про припинення вогню на карабахському напрямку, виконати своє зобов'язання країни не змогли.

Менш ніж через добу - у четвер увечері стало відомо, що відновилося протистояння, і його жертвою стала одна людина. Військовослужбовець Збройних сил Азербайджану загинув у результаті порушення режиму припинення вогню вірменською стороною, повідомляє прес-служба Міністерства оборони Азербайджану. За даними оборонного відомства, військовослужбовець ЗС Азербайджану загинув від кулі вірменського снайпера.

Про те, що Вірменія і Азербайджан пообіцяли дотримуватися режиму припинення вогню, у середу ввечері повідомив співголова Мінської групи ОБСЄ Джеймс Ворлік. "Хороші новини. Президенти Вірменії та Азербайджану зобов'язалися поважати нагірно-карабахське перемир'я, особливо під час Олімпіади", - написав він на своїй сторінці у Twitter. Домовленості було досягнуто під час зустрічі членів Мінської групи, що займається врегулюванням карабахського конфлікту, з лідерами Вірменії та Азербайджану Сержем Саргсяном та Ільхамом Алієвим.

Карабахський конфлікт почався в лютому 1988 року, коли Нагірно-Карабахська автономна область (НКАО) заявила про вихід з Азербайджанської РСР. У вересні 1991 року було оголошено про створення Нагірно-Карабахської Республіки (НКР). Офіційний Баку оголосив процедуру незаконною. У результаті збройного конфлікту Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом і прилеглими до нього районами.

Переговори між двома країнами щодо врегулювання за участю Мінської групи ОБСЄ, співголовами якої є США, Росія і Франція, ведуть з 1992 року, проте поки що досягти помітних успіхів у цій області не вдалося. Ситуація на вірмено-азербайджанському кордоні на карабахському напрямку вкотре загострилася з середини січня - повідомляли про численні збройні сутички. !zn

Читайте також:

Азербайджан і Вірменія вирішили активізувати мирний процес навколо Нагірного Карабаху

Вірменія і Азербайджан на час Олімпіади оголосили перемир'я

Україна помилково вислала громадянина Вірменії до Азербайджану

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі