Один з організаторів геноциду в Руанді отримав довічний термін ув'язнення

Поділитися
Один з організаторів геноциду в Руанді отримав довічний термін ув'язнення Мугесера вважається одним з головних підбурювачів до геноциду в Руанді © rwandapaparazzi.rw
У 1992 році Леон Мугесера виступив по радіо з закликом "знищувати тарганів", після чого було вбито близько мільйона людей.

Відомий у минулому руандійський політик Леон Мугесера засуджений до довічного тюремного ув'язнення за підбурювання до геноциду народності тутсі.

Про це в п'ятницю, 15 квітня, повідомила "Російська служба Бі-бі-сі".

У листопаді 1992 року Мугесера, будучи активістом "Національного республіканського руху за демократію і розвиток" – партії руандійською народності хуту, виступив по радіо з відомою промовою, в якій він закликав "знищувати тарганів", маючи на увазі предасвників етнічної меншини - тутсі.

Через півтора року після цього за 100 днів у Руанді було вбито від 800 тисяч до мільйона осіб. Жертвами різанини стали, переважно, тутсі, помірні хуту, які надавали допомогу жертвам геноциду, а також іноземці.

У листопаді 1994 року в Танзанії розпочав роботу Міжнародний трибунал по Руанді, який розглядав кримінальні справи, відкриті проти колишніх високопоставлених руандійських чиновників.

Мугесера втік до Канади, де він отримав вид на проживання та посаду викладача в університеті.

Процес депортації Мугесери почався в 1995 році і тривав 17 років. У 2012 році, після того як в Руанді була скасована смертна кара, канадські влади депортувати його з країни.

Леон Мугесера заявив, що має намір подати апеляцію на винесений йому вирок.

Читайте також: США звинуватили "Ісламську державу" в геноциді

Також повідомляється, що в 2011 році були засуджені колишный голова правлячої партії Матьє Нгірумпатсе, його заступник Едуард Каремера і деякі інші руандійські політики, причетні до організації геноциду. Всі вони отримали довічні терміни.

У квітні 2014 року генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, виступаючи в столиці Руанди Кігалі на заході, присвяченому 20-й річниці геноциду, визнав, що Організація Об'єднаних Націй зробила недостатньо для того, щоб запобігти різанині.

Геноцид у Руанді 1994 року вважають одним із наймасштабніших злочинів проти людства.

В основному, організаторами геноциду були радикальні представники етнічної більшості хуту. До початку масових вбивств газети і радіо поширювали пропаганду проти тутсі і прямо закликали знищувати один з народів Центральної Африки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі