Новини світу - Мей дала британцям обіцянки, яким суперечить Brexit - Світ - dt.ua

Обіцянки Терези Мей суперечать виходу Британії з ЄС - FT

13 липня, 2016, 15:42 Роздрукувати

Але при цьому новий прем'єр сказала, що "Brexit означає Brexit".

Перші обіцянки Мей суперечать процесу виходу з ЄС. © Foreign and Commonwealth Office / Flickr

 В той час, як Тереза Мей офіційно заступає на посаду прем'єр-міністра Великобританії, її очевидні амбіції включають демонстрацію лідерства, об'єднання своєї партії і народу, побудову економіки, "яка буде працювати на кожного".

Все це дуже хороші цілі. Але "без п'яти хвилин прем'єр" повинна розуміти, що хотіли втілення хороших речей не достатньо, щоб вони збулися. Про це на сторінках Financial Times Кріс Гілс.

Він нагадує, що під час промови в понеділок Тереза Мей озвучила список своїх цілей і реформ. Казначейство повинно працювати над покращенням продуктивності, ціллю енергетичної політики буде зменшення рахунків, покращення політики дослідження і розвитку дозволить компаніям приймати правильні інвестиційні рішення, а індустріальна стратегія повинна призвести до того, що вся економіка раптом "вистрілить". Буде більше будівництва і гарантій казначейства для інфраструктурних інвестицій. І планування буде для всіх міст, які динамічно розвиваються, а не лише для одного чи двох. Мей пообіцяла посадити працівників за стіл з власниками компаній.

"Дивлячись на цей список, тяжко не дійти висновку, що коли пані Мей обіцяла скасувати "всі політичні банальності", вона кидала слова на вітер", - йдеться в статті.

Пришвидшення зростання продуктивності – це те, до чого закликало само казначейство. Представники відомства об'їхали весь світ обіцяючи гарантії кожному, хто лише захоче інвестувати в британську інфраструктуру. А щороку з'являвся принаймні один план зі створення кращих умов для досліджень і розвитку.

"Але найбільша іронія списку пані Мей полягає в тому, що жоден з пунктів не потребує Brexit. Вихід з ЄС найбільше суперечить цілям зростання продуктивності, дослідженням, будівництву житла і інфраструктури, регіональним і енергетичним політикам, покращенню корпоративного управління", - пише оглядач.

Таким чином, Британія поки не розуміє, що означає Brexit насправді. Його наслідки – це невизначеність в короткостроковій перспективі і загрози для інвестицій, конкуренції і продуктивності в довгостроковій. На думку автора, щоб зберегти свою репутацію серйозного політика, Мей потрібно якомога швидше роз'яснити своє бачення нових британських відносин з Європою. Їй потрібно розповісти, якими вона бачить торговельні відносини, чому вона надасть пріоритетності, коли доведеться йти на компроміси і коли вона почне виконувати статтю 50 Лісабонської угоди.

Читайте також: Нового прем'єра Британії чекає важка робота – FT

Також автор звертає увагу, що Мей під час свого виступу уникла теми міграції. Але це єдине, що Лондон отримує у свою владу, вийшовши з ЄС. Звісно, негайне "закручування гайок" в цій сфері одразу ж підкине проблем у питаннях кращої продуктивності і єдності. Східна Англія, Вельс, Конволл і колишні індустріальні регіони на півночі Англії зрадіють перекриттю потоку іммігрантів. Але високопродуктивні зони, чиї податки складають більшу частину бюджету, серед яких Лондон, Оксфорд, Брістол, Кембридж, Манчестер і Шотландія, розуміють, що їхній успіх опирається на вільному пересуванні людей в Європі, яке дозволяє здібним людям з різних країн приїжджати на роботу в Британію. Національні обмеження міграції вдарять по доходах, продуктивності і державному бюджету. Єдиним виходом може стати створення окремих міграційних політик для міст і регіонів.

Тому коли Мей каже, що "Brexit означає Brexit", їй потрібно вигадати тлумачення цього слова і те, як воно буде працювати. Тим часом, у Лондоні гадають, яким буде новий уряд. Видання The Guardian писало, що Тереза Мей призначить жінок на ключові посади в новому уряді Британії. Міністр закордонних справ Філіп Хамонд має шанси лишитися в уряді, щоправда на іншій посаді.

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон оголосив про свою відставку у зв'язку з рішенням більшості британців підтримати вихід країни з ЄС.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >