Обама пояснив, чому США не будуть воювати за Україну – The Atlantic

Поділитися
Обама пояснив, чому США не будуть воювати за Україну – The Atlantic За словами Обами, Росія завжди буде намагатися встановити контроль над Україною. Ілюстрація © Yahoo!News
За словами американського президента, щоб його країна не робила, Україна, не маючи членства в НАТО, завжди буде під загрозою російського військового домінування.

США не будуть втручатися, навіть якщо Росія розв'яже ще одну війну в Європі проти країни, яка не матиме членства в НАТО. Тому що ці країни не становлять для Америки ключового інтересу.

Про це сказав президент США Барак Обама в інтерв'ю американському журналісту Джефрі Голдбергу для журналу The Atlantic.

На думку Обами, президент Росії Володимир Путін жорстоко вчинив з Україною, оскільки це була "країна-клієнт, яка намагалися вислизнути" з російської хватки.

"Абсолютно теж саме він вчинив і в Сирії ціною серйозних втрат для добробуту його ж країни. І дотримуватися переконання, що Росія зараз займає кращу позицію в Сирії чи Україні, ніж до вторгнення в Україну чи відправки військ в Сирію, означає не розуміти природу сили у закордонних справах і світі в цілому. Реальна влада означає, що ти можеш отримати все, що хочеш, не вдаючись до насильства. Росія була значно сильнішою, коли Україна, хоч і здавалася незалежною країною, але була клептократією, за ниточки якої Путін міг смикати", - сказав Обама.

Голдберг зауважує, що таким чином підхід Обами полягає в тому, що Україна нібито становить ключовий інтерес для Росії, але не для США.

"Факт в тому, що Україна, яка не є членом НАТО, буде уразливою перед військовим домінуванням Росії не залежно від того, що ми будемо робити", - сказав Обама. На його думку, це цілком "реалістична позиція".

"Це приклад, коли ми повинні дуже чітко розуміти, що становить для нас ключовий інтерес і за що ми хочемо воювати. Але в кінці кінців, завжди буде певна неоднозначність", - сказав він.

На думку Обами, саме ця "неоднозначність" може бути головним аргументом критиків його зовнішньої політики, оскільки, як визнав сам американський президент, він "не використав її повною мірою". Однак, Обама не вважає, що в інтересах США втручатися, навіть якщо Росія розв'яже ще одну війну проти країни, яка не є членом НАТО.

"Немає жодних підстав у сучасній американській закордонній політиці, які б вказували, що так варто відповісти. Відповідь зазвичай ґрунтується на імперативах. Щось може бути дійсно важливим для когось і неважливим для нас. Інша сторона про це знає, і ми самі про це знаємо", - пояснив президент США.

Читайте також: ЄС підтвердив призначення начальника поліції Вільнюса главою місії в Україні

Він додав, що є способи стримування, але потрібно заздалегідь дуже чітко розуміти, за що варто воювати, а за що ні.

"Зараз, якщо хоч хтось розглядає можливість, що ми підемо воювати проти Росії за Крим і Східну Україну, він повинен дуже чітко і зрозуміло висловитися. Ідея, що жорсткі розмови чи втручання в певні військові дії у тому регіоні якось вплинуть на рішення Росії чи Китаю, суперечать усім доказам, які ми спостерігали впродовж останніх 50 років", - вважає Обама.

Раніше Конгресмен США від штату Пенсільванія Джозеф Піттс пояснив, чому Обама не передає зброю Україні. За його словами, американський президент-нобелівський лауреат миру надто сконцентрований на своїй "політичній спадщині". Він не хоче, щоб його згадували як президента, який розв'язав ще одну війну.

У свою чергу, колишній радник міністра оборони США з питань України, Росії і Євразії Евелін Фаркас радить озброїти Україну до нового наступу Росії. На її думку, це збалансує сили в конфлікті і пошле Москві чіткий сигнал, що подальша ескалація насильства буде дорого їй коштувати.

Раніше екс-глава ЦРУ також закликав надати Україні "Джавеліни". Він підкреслив, що мова йде виключно про оборонне озброєння, яке "не змінить хід війни, але принципово змінить здатність української армії не допустити того, щоб в України забрали ще якусь частину її землі".

Призначений послом України в США Валерій Чалий в інтерв'ю DT.UA сказав, що Україна, яка віддала 1240 ядерних боєголовок, повинна мати право отримати від Америки, якщо знадобиться, хоча б тисячу Javelin. Чалий також повідомив, що Україна отримує зброю, в тому числі і летальну, від десяти країн Європи.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі