Обама під кінець президентства готує великі зміни в політиці США щодо ядерної зброї – WP

Поділитися
Обама під кінець президентства готує великі зміни в політиці США щодо ядерної зброї – WP Обама може змусити США ніколи не використовувати ядерну зброю першими. © Facebook/The White House
Оглядач пише, що рішення, які готують в Білому домі, можна буде ухвалити без схвалення Конгресу.

Адміністрація Барака Обами збирається останні шість місяців його президентства присвятити цілій низці рішень, метою яких буде просунутися далі у виконанні обіцянок щодо світу без ядерної зброї, які він дав ставши президентом США вперше.

"Це стане частиною зусиль Обами із покращення його зовнішньополітичного спадку, який псує ціла низка помилок у вирішенні інших викликів", - пише на сторінках Washington Post Джош Рогін, нагадуючи, що в 2009 році Обама у Празі пообіцяв скоротити роль ядерного озброєння і допомогти світу позбутися його взагалі.

В перші роки президентства він зміг добитися певного успіху, провівши саміт з ядерної безпеки і підписавши угоду з Росією про скорочення арсеналів. В цьому році він також уклав дуже суперечливу угоду з Іраном. Однак інші кризи створили тиск на Білий дім, тож він збирається використати останні шість місяців на те, щоб виконати деякі пункти з "ядерного списку".

Автор, посилаючись на власні джерела, зауважує, що багато варіантів законопроектів, які розглядають у Білому домі, дуже суперечливі. Однак жоден з них не вимагає формального схвалення у Конгресі.

"Деякі чиновники, ознайомлені з цими варіантами, розповіли, що серед них є проголошення політики "незастосування першим" ядерної зброї США. Це буде серйозною зміною в позиції країни щодо ядерного арсеналу. Другий варіант передбачає заборону на випробування ядерної зброї, але він вимагає ухвалення резолюції Радбезу ООН", - йдеться в статті.

Також Білий дім думає над тим, щоб запропонувати Росії продовжити на п'ять років обмеження на розміщення ядерної зброї, відповідно до угоди про скорочення і обмеження стратегічної ядерної наступальної зброї від 2010 року. Крім того, деякі чиновники пропонують відкласти розробку нової ядерної крилатої ракети, яка буде здатна летіти поза зоною дії ППО і буде здатною нести ядерних заряд. На додачу, Білий дім думає скоротити довгострокові плани з модернізації ядерного арсеналу США.

Лідери Конгресу вже закликали адміністрацію Обами не витрачати останні місяці своєї роботи "на ослаблення американських ядерних сил стримування". Цього року президент Барак Обама відкрив свій останній саміт з ядерної безпеки зі скромнішими амбіціями. За два терміни йому не вдалося наблизити світ до того моменту, коли всі країни відмовляться від ядерної зброї. У свою чергу, голова Міжнародної агенції ядерної енергетики Юкіа Амано визнав, що існує велика загроза потрапляння ядерних матеріалів у руки терористів. За останні два десятиліття були зафіксовані 2,7 тисяч випадків зникнення збагаченого урану.

В квітні Обама звинуватив РФ у затягуванні процесу ядерного роззброєння. За його словами, фокусування глави РФ Володимира Путіна на нарощуванні військової потужності за рахунок економічного розвитку уповільнило прогрес.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі