Обама наказав Пентагону розширити список цілей у Сирії і залучити до операції ВПС

Поділитися
Обама наказав Пентагону розширити список цілей у Сирії і залучити до операції ВПС Обама вибрав цілі у Сирії, по яким хоче завдати ракетного удару © realclearpolitics.com
Президент США вирішив підключити до можливої операції у Сирії авіацію та флот. У коаліції з французами планується розгромити артилерійські і ракетні батареї, але уникнути ударів по місцям ймовірного зберігання хімічної зброї.

Поки Конгрес обговорює можливість початку військових дій у Сирії, президент США Барак Обама наказав Пентагону розширити список потенційних цілей для удару коаліції американських і французьких військ по сирійській території.

З таким наказом Обама виступив, отримавши дані американської розвідки, які передбачають, що уряд сирійського президента Башара Асада мобілізує війська і збирається використати хімічну зброю, пише The New York Times з посиланням на джерела в Білому Домі.

За їхніми словами, зараз Обама має намір приділити більше уваги питанню "стримування" можливості Асада застосувати хімзброю. Вони пояснили, що, згідно з наказом президента, має бути розширено список з 50 сирійських об'єктів, складений спільно з французькими військовими.

Співрозмовники газети також розповіли, що у Пентагоні вперше почали обговорювати можливість використання авіації для ураження окремих цілей в Сирії.

Передбачається, що сили ВПС будуть брати участь в операції разом з військовими кораблями, оснащеними крилатими ракетами "Томагавк".

За даними видання, коригування планів США може допомогти їм знайти нових партнерів з НАТО для завдання удару по Сирії.

ТАКОЖ: Військовий удар по Сирії коштуватиме США десятки мільйонів доларів

Джерела у військовому командуванні США тим часом відзначають, що щоб уникнути катастрофи удари не будуть завдаватися по складським запасам хімічної зброї. За їхніми даними, метою атаки, швидше за все, стануть наступні цілі: військові частини, на яких зберігається і виготовляється хімічна зброя і які проводили атаки проти сирійських повстанців.

Окрім того, напад може бути скоєно на штабні підрозділи сирійської армії, які планували хіматаку під Дамаском.

Як заявив The New York Times генерал Мартін Демпсі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США, іншими цілями, ймовірно, стане обладнання, яке урядова армія використовує для захисту хімічної зброї, - зенітні ракети дальньої дії.

Наказ Обами послідував після початку обговорень військової операції у Конгресі, члени якого вже майже погодилися з можливістю її проведення, але наполягають на обмеженому характері ударів по Сирії.

За даними агентства Reuters, яке посилається на помічника лідера демократичної більшості у верхній палаті парламенту США Гаррі Рейда, сенатори приймуть остаточне рішення щодо збройного втручання у сирійський конфлікт 11 вересня.

Дані американської розвідки: Іран і "Хезболла" планують помститися за Сирію

Тим часом, за повідомленнями The Wall Street Journal, влада США перехопила повідомлення про те, що Іран збирається організувати напад на американські посольства в Іраку у разі початку військової операції у Сирії.

За даними американських спецслужб, атакувати посольства повинні будуть озброєні угруповання іракців, які підтримують Іран. Окрім того, підтримати "удар" готуються у "Хезболлі". Ціллю ліванських бойовиків може стати представництво США у Бейруті.

Американська влада, за інформацією ЗМІ, вже підготувалася до можливої евакуації дипломатів. Для цих цілей США можуть використовувати свої кораблі, розташовані у Середземному і Червоному морях.

Нагадаємо, раніше Іран вже погрожував заступитися за Сирію. Зокрема, Тегеран пообіцяв "знищити" Ізраїль у разі американської операції проти режиму Асада.

Військову операцію у Сирії американська влада почала готувати після того, як 21 серпня у передмісті Дамаска від застосування хімічної зброї загинуло близько 1,4 тисячі осіб. США і низка європейських країн звинуватили в цьому президента Башара Асада, який зі свого боку поклав відповідальність на повстанців.

Барак Обама заявив про готовність завдати удару без санкції Ради безпеки ООН, а тільки з дозволу Конгресу. При цьому опитування громадської думки свідчать, що 48% американців не підтримують його планів.

Сирійський конфлікт став однією з головних, хоч і неофіційних, тем обговорення на саміті G20, який зараз проходить у Санкт-Петербурзі. Генсек ООН Пан Гі Мун заявив про важливість якнайшвидшого скликання мирної конференції "Женева-2", яка дозволить досягти політичного врегулювання кризи. !zn

Читайте також:

Саміт G20: Обама влаштував демарш, а Путіна закликали "ловити момент", щоб зупинити війну в Сирії

США відводять на військову операцію в Сирії 60 днів

Путін не виключив згоди Росії на військову операцію в Сирії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі