Нова Зеландія заборонила пластикові одноразові пакети

Поділитися
Нова Зеландія заборонила пластикові одноразові пакети Світ заповнений пластиковими відходами
За даними Всесвітнього фонду дикої природи щорічно в океан потрапляє до 12 млн. тонн пластику.

Все більше країн і окремих міст у різних державах світу видають документи, якими забороняється використання пластику. Замість цього вводиться в обіг экоматериал, який може розкладатися після його використання. До цих країн вчора, 1 липня, приєдналася і Нова Зеландія.

У новій Зеландії 1 липня вступив в силу заборона на продаж одноразових пластикових пакетів, повідомляє телеканал Television New Zealand.

"Завдяки набрав чинності обмеженням все менше пластику буде потрапляти в річки Нової Зеландії. Уразливість фауни нашої країни також зменшиться", - заявив помічник міністра з питань навколишнього середовища Нової Зеландії Юджени Сейдж.

Згідно з новими правилами, під заборону потрапляють пластикові пакети товщиною менше 70 мікрон.

Веллінгтон узаконив дані заходи після того, як 65 тисяч чоловік підписали петицію на користь введення заборони на використання поліетиленових пакетів.

Поліетиленові відходи є не тільки одним з найпоширеніших, але і одним з найбільш стійких до розкладання видів сміття: в грунті термін їх розпаду становить від 100 до 500 років. Особливо згубно подібні відходи впливають на морську фауну.

За даними Всесвітнього фонду дикої природи, щорічно в океан потрапляє до 12 млн тонн пластику.

У Верховній Раді 28 січня зареєстрували законопроект №9507 про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену, яким може бути введено обмеження на використання пластикових пакетів в Україні.

Законопроект розроблений на основі Директиви Європейського Парламенту № 94/62 / EC та чинних законів країн-членів ЄС.

Документ ініційований громадською організацією ReThink і більш ніж 50-ма народними депутатами.

Документом пропонується заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року; заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року; вести обов'язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладаних пакетів) у відповідності з національними стандартами з 1 січня 2021 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі