Нова коаліція проти ІД залежить від вирішення питання про долю Асада - WSJ

Поділитися
Нова коаліція проти ІД залежить від вирішення питання про долю Асада - WSJ Спільна боротьба з ІГ залежить від рішення про долю Асаада © news-front.info
Позиція США і Росії з приводу долі сирійського президента залишається неконсолідованою, незважаючи на спільну мету – боротьбу з "Ісламською державою".

Перспектива розширення альянсу по боротьбі з "Ісламською державою" натикається на розбіжності Росії і США, пише The Wall Street Journal.

Як зазначає видання, Франція, США та Росія можуть знайти спільну мову, але суть розмов у найближчі тижні буде зводитися до пошуку рішення з питання долі Асада: це буде обговорюватися в ході візитів президента Франції Франсуа Олланда в Вашингтон 24 листопада і Москви 26 листопада.

Обама в четвер заявив, що Росія і її союзник, Іран, повинні вирішити, чи будуть вони надалі підтримувати сирійського лідера або приєднаються до міжнародних зусиль, щоб перемогти екстремістів. "Головне питання, яке належить обговорити президенту Франції Франсуа Олланду у Вашингтоні на зустрічі з президентом Бараком Обамою, а потім у Москві з президентом Володимиром Путіним - чи зможуть вони домовитися про суддю президента Сирії Башара Асада, що є основним каменем спотикання", - йдеться у публікації видання.

Напередодні держсекретар США Джон Керрі заявив, що Сполучені Штати як і раніше мають розбіжності з Росією і Іраном про майбутнє сирійського президента Башара Асада, як частини можливих домовленостей по завершенню громадянської війни в Сирії.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявляв, що США і Росія ще не домовилися про долю Башара Асада.

В ніч з 29 на 30 жовтня у Відні пройшли переговори по врегулюванню сирійського конфлікту.

У переговорах взяли участь 19 делегацій, у тому числі з США, Саудівської Аравії, Туреччини, Ірану, ОАЕ, Катару, Йорданії, Німеччини, Франції, Єгипту, Італії, Великобританії, Іраку, Лівану і Росії.

У заяві за підсумками переговорів сказано, що в Сирії має бути сформовано перехідний уряд, що представляє інтереси всього народу, яке буде керувати країною до наступних виборів. Після виборів у країни повинна з'явитися нова конституція.

Конфлікт у Сирії придбав нові форми після початку повітряної військовою операцією Росії в Сирії30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія і Іран надають підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачуютьрежим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

У середині жовтня ЗМІ повідомляли, що Іран відправив у Сирію військовослужбовців у кількості 2 тисяч солдатів. Метою надсилання було проведення спільних операцій при повітряної підтримки російської авіації.

Видання The Wall Street Journal писала, що у Росії та Ірану різні плани на Сирію. Для Москви, сирійська війна "вписується" в її глобальну стратегію створення "багатополярного" світу, в якому Росія має намір стати однією з ключових держав, у той час як США будуть втрачати своє лідерство.

Іран прагне підтримати національні сили оборони, а не сирійську армію. Іранські офіційні особи відкрито закликають до зміни режиму в Саудівській Аравії та інших монархіях Перської затоки, не кажучи вже про ліквідацію держави Ізраїль.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі