Нова доктрина Путіна щодо України дуже небезпечна і вимагає реакції Заходу - WSJ

Поділитися
Нова доктрина Путіна щодо України дуже небезпечна і вимагає реакції Заходу - WSJ Путін до гібридної війни додав замовні вбивства на українській території і масштабні кібератаки. © Колаж ZN.UA
Російський президент вдається до терористичних методів у своїй гібридній війні, щоб підірвати сусідню країну.

Після зустрічі з Володимиром Путіним президент США Дональд Трамп написав на своїй сторінці в Twitter: "Санкції під час моєї зустрічі з російським президентом не обговорювалися. Нічого не буде, поки українська і сирійська проблема не вирішаться!".

Через дві години після зустрічі президентів Росії і США Держсекретар Рекс Тіллерсон підтвердив цю жорстку лінію щодо санкцій, призначивши головним представником Америки щодо України "яструба" Курта Волкера.

"Трамп і Путін добилися обмеженого прогресу щодо Сирії, але Москва почала більш інтенсивно намагатися дестабілізувати Україну. Путін не хоче розгортати більш крупні збройні формування, але бойові дії в Донбасі відбирають життя 5-6 людей на тиждень", - пише в статті для лояльної до Республіканської партії газети Wall Street Journal експерт Atlantic Council Адріан Каратницький.

Він нагадує, що останнім часом Кремль посилив свою агресію, додавши атаки на цивільні цілі, а також замовні вбивства на українській території, кібератаки, які шкодять економіці, і запустив процес політичної інтеграції окупованих регіонів з Росією.

Російський президент підписав указ про визнання російськими державними і приватними закладами так званих "документів" терористичних "ДНР" і "ЛНР". Економіка самопроголошених "республік" перейшла на розрахунок у рублях. Крім того, підконтрольні Москві бойовики захопили 40 українських великих підприємств в Донбасі. А в окупованому російською армією Криму з'явився так званий інтеграційний комітет "Росія-Донбас".

"Все це не означає, що Кремль вирішив безповоротно на постійній основі відділити "ДНР" і "ЛНР" від України. Але Путін дуже хоче зробити так, щоб не залежно від статусу регіонів всім все одно розпоряджалася Москва, а не Київ. І все ж радикальні кроки Москви включно з тими, які носять терористичний характер, дають зрозуміти, що Путін хоче зруйнувати Мінський процес, який почався в 2015 році. І при цьому звинуватити Україну у відсутності руху в напрямку миру", - йдеться в статті.

На думку Каратницького, США і Європа повинні більш рішуче реагувати на нову інтенсифікацію російської гібридної війни. Призначення Волкера може означати, що США перейдуть до прагматичної жорсткої політики щодо Росії. Це хороший знак, який може означати, що "хімія" особистих контактів Трампа і Путіна не візьмуть гору над фізикою силової політики і дипломатії.

Раніше видання The Economist писало, що російський президент, на відміну від західних лідерів, вірить у крах української держави з його допомогою. Але лише Україна може довести Путіну, що він помиляється. Раніше колишній посол США в Росії Майкл МакФолл писав на сторінках Washington post, що Трамп зробить помилку, якщо вирішить "рухатися далі" у відносинах з Путіним. Це б означало пробачити Кремлю порушення американського суверенітету і агресію проти України.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі