Норвегія надасть Сербії та Македонії понад $ 7 млн для вирішення проблем мігрантів

Поділитися
Норвегія надасть Сербії та Македонії понад $ 7 млн для вирішення проблем мігрантів Половина заявлених буде поділена між Сербією і Македонією в якості екстреної допомоги © Нігіна Бероєва / Facebook
В МЗС Норвегії уточнили, що половина грошей буде передана Сербії для поліпшення умов прийому біженців у зв'язку з прийдешньою зимою.

Міністр закордонних справ Норвегії Берге Бренд заявив, що його країна виділить $ 7,3 млн Сербії і Македонії, щоб вони могли впоратися з напливом мігрантів, пише агентство АП.

"Я високо ціную Сербію за великі зусилля і щедрість, які проявив уряд країни, різні організації та громадянське суспільство", - зазначив Бренд.

Голова норвезького МЗС уточнив, що половина грошей буде передана Сербії для покращення "умов прийому" в зв'язку з прийдешньою зимою, а друга половина буде поділена між Сербією і Македонією в якості екстреної допомоги.

Читайте також: Франція таємно перевела РФ гроші за "Містралі" через побоювання Москви щодо їх арешту – "Ъ"

14 вересня Угорщина закрила кордон із Сербією через наплив мігрантів. Поліція Угорщини оточила залізничний перехід у міста Роско на угорсько-сербському кордоні, де зафіксовано особливо великий наплив мігрантів.

Як і інші європейські країни, Угорщина зіткнулася з великим напливом біженців, 25 серпня в країні зафіксували рекордне число мігрантів - 2,5 тисячі осіб, а в цілому кордон Угорщини в цьому місяці перетнули 34 тисячі осіб. На наступний день угорська поліція застосувала сльозогінний газ проти мігрантів на кордоні.

Біженці прибувають в Угорщину з метою потрапити до країн Західної Європи, в першу чергу, в Німеччину та Австрію. У зв'язку з цим прем'єр Угорщини Віктор Орбан закликав Берлін і Відень закрити кордони для мігрантів. На думку Орбана, обидві держави повинні "ясно сказати", що вони не стануть приймати біженців, інакше в Європу будуть і далі приїжджати "мільйони людей".

13 липня в Угорщині офіційно почалося будівництво 4-метрової стіни на кордоні з Сербією з метою зупинити приплив мігрантів, що намагаються потрапити в Євросоюз через південний кордон країни. З критикою законопроекту виступили ООН, Єврокомісія та Рада Європи, які стверджують, що ця ініціатива ставить під загрозу захист біженців.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі