Німеччина вперше виплатить грошові компенсації за Голокост алжирським євреям

Поділитися
Німеччина вперше виплатить грошові компенсації за Голокост алжирським євреям
Кожен з них отримає по 2500 тисячі євро.

Уряд ФРН вперше дав згоду в офіційному порядку визнати 25 тисяч алжирських євреїв особами, які пережили Голокост, передає "Німецька хвиля".

Про відповідне рішення уряду в Берліні 5 лютого повідомила міжнародна організація "Конференція з питань єврейських матеріальних претензій до Німеччини".

Це рішення стосується євреїв, що проживали на території Алжиру в період з липня 1940 по листопад 1942 року. Такий статус означає, що тепер всі ці люди мають право на отримання грошової компенсації. Очікується, що Німеччина виплатить кожному з них 2556 євро. У той час ця північноафриканська країна була французькою колонією.

У самій єврейській організації назвали цей крок "довгоочікуваним визнанням" страждань і поневірянь алжирських євреїв, що пережили в тому числі і "антиєврейські заходи союзників нацистів, наприклад режиму Віші".

Нагадаємо, що в ніч на 1 лютого Сенат Польщі 57 голосами ухвалив без поправок скандальний закон про Інститут національної пам'яті, де, зокрема, передбачена кримінальна відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків, а також про причетність поляків до злочинів Третього рейху.

Раніше посол Ізраїлю в Польщі розкритикувала документ, зокрема, положення про Голокост, зазначивши, що країна сприйняла його як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення.

Також, у зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про Інститут національної пам'яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Міністерство закордонних справ України також висловило глибоку стурбованість у зв'язку із схваленням польським парламентом цього законопроекту. Українське зовнішньополітичне відомство закликало офіційну Варшаву до продовження конструктивного діалогу щодо чутливих для обох країн історичних питань.

Розкритикували законопроект і в Держдепартаменті США, заявивши, що він може підірвати свободу слова й академічний дискурс у країні та закликали Польщу його переглянути.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі