Німеччина проводить політику "замовчування" щодо агресивної Росії – WSJ

Поділитися
Німеччина проводить політику "замовчування" щодо агресивної Росії – WSJ Меркель уникає розмов про агресивну Росію і війну в Україні. Ілюстрація © © European Council
В Берліні стараються не згадувати про війну в Україні і участь канцлера Меркель у її вирішенні.

Рік тому, коли над територією України був збитий малайзійський авіалайнер "Боїнг 777", канцлер Німеччини Ангела Меркель звернулася до німецького народу зі словами про те, наскільки німцям пощастило жити в мирі і спокої.

Однак два тижні тому, коли Росія, намагаючись вигородити підконтрольних бойовиків в Донбасі, наклала вето на пропозицію розслідувати авіакатастрофу на рівні ООН, ані Меркель, ані німецький МЗС нічого не сказали з цього приводу.

Берлін намагається уникати розмов про агресивну поведінку Росії і не згадує про війну на Сході України. Про це сьогодні на сторінках Wall Street Journal пише Джон Винокур.

На питання журналістів про виклики для Німеччини в найближчі два роки голова відомства федерального канцлера Петер Альтмаєр говорить лише про ісламістів на Близькому Сході і наплив іммігрантів.

"Помічний Меркель почав ретельно ігнорувати російську проблему через кілька днів, після того, як стало відомо, що канцлер збирається знову боротися за свою посаду в 2017 році", - йдеться в статті.

Автор пише, що в оточенні Меркель хочуть, щоб до виборів німці не подумали, що в неї є військова проблема. Агресивну поведінку Росії навмисне зображують прийнятною, щоб Німеччина опинилася у вигідному світлі, якщо ЄС не зможе продовжити санкції проти Кремля наприкінці року. В Берліні не хочуть, щоб німці збагнули, що федеральний канцлер бере участь в "укладанні нікчемної угоди щодо України". Колишній представник США в НАТО Курт Фолькер переконаний, що ця "угода" - це "російсько-німецький поділ" України.

Також у Німеччині постала дилема, що робити у випадку, якщо Кремль наважиться напасти на когось із східноєвропейських членів НАТО. Цю тему Берлін теж намагається уникати, оскільки, згідно з результатами дослідження Pew Research, більшість німці не готові боронити союзників, на відміну від канадців, британців, іспанців і поляків.

"А рік тому Обама доручив Німеччині вирішення українського питання", - йдеться в статті.

Перед Меркель постала велика проблема, як до виборів 2017 року переконати німців у тому, що Володимиру Путіну можна довіряти і вона вчиняє правильно, коли веде з ним діалог. Нещодавно Меркель заявила, що конфлікт в Україні став іспитом для відносин Росії і Німеччини.

"Насамперед ситуація в Україні призводить до значних розбіжностей. У зв'язку з цим вкрай важливо використовувати кожну можливість для відкритого розмови. Прямий діалог набуває особливу цінність для конференції німецько-російських міст-побратимів", - сказала вона.

А перед тим, 26 червня, Меркель звинуватила обидві сторони конфлікту в порушенні перемир'я в Донбасі. Також, за словами канцлера Німеччини, ситуація з перемир'ям погіршується, а робота робочих груп просувається занадто повільно.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі