Німеччина нервує перед президентськими виборами у Франції - FT

Поділитися
Німеччина нервує перед президентськими виборами у Франції - FT Берлін не впевнений у здатності Макрона провести реформи у Франції.
Берлін боїться, що жоден з кандидатів не зможе впоратися з французькими економічними і політичними проблемами.

Німець Петер Штробель завжди вважав французів своїми найбільш розбірливими клієнтами. Але тепер він так не вважає.

Німецький підприємець керує бізнесом з виробництва ковбас за кілька кілометрів від Франції, куди він відправляє 40% своєї продукції. І оскільки сусідня країна страждає від економічних проблем, німецький підприємець каже, що доводиться йти на компроміси зі своїми іноземними клієнтами.

"Французи будуть заощаджувати на їжі в останню чергу. Але зараз вони шукають дешевші продукти", - сказав Штробель Financial Times, додавши, що його франко-німецька команда щодня спостерігає за економічним контрастом між сусідніми країнами.

"З німецького боку ми не можемо набрати достатню кількість працівників і стажерів. А тим часом з французького - велике безробіття", - додав німецький бізнесмен.

Видання пише, що Штробель став очевидцем причини головного німецького занепокоєння перед президентськими виборами у Франції. Воно стосується розбіжності у економічних долях двох країн. Чи зміниться щось після голосування? Франція - найважливіший економічний і політичний партнер Німеччини. З наближенням французьких виборів уряд Ангели Меркель хвилюється через результат і його вплив на німецьку міжнародну роль.

Перемога лідера радикалів з "Національного фронту" Марін Ле Пен лишається найбільшим викликом для Берліна. Але він також не впевнений і у більш поміркованому Еммануелі Макроні.

"Люди в нас переживають не лише через можливу перемогу Ле Пен. Вони переживають, тому що не впевнені, що Макрон може вирішити внутрішні проблеми Франції", - сказав голова німецького аналітичного центру ECFR Йозеф Яннінг.

Німеччині дуже потрібна сильна Франція. Німецькі чиновники кажуть, що без рівного партнера по ЄС буде неможливо вирішити цілу низку проблем: від міграції до безробіття. Коли Берлін діє сам, його часто звинувачують у агресивному тиску на інші країни. Критики досі часом вдаються до огидних порівнянь з мріями нацистського режиму в Німеччині про домінування.

"Особливо після Brexit Франція буде гостро потрібна Німеччині, щоб не здаватися гегемоном", - сказав голова центру Delors Institute Генрік Ендерляйн.

Хоча Франція разом з усією єврозоною відчуває певне економічне відновлення, успішність Німеччини досі лишається сліпучою. Дефіцит бюджету Франції перевищує встановлені єврозоною 3%, в той час як Німеччина фіксує активне сальдо. В торгівлі Париж також спостерігає дефіцит, на відміну від Берліна. І якщо рівень безробіття серед французької молоді складає 24%, у Німеччині цей показник на рівні 7%.

Перемога Макрона повинна стати відносно хорошою новиною для Берліна. Колишній банкір і міністр економіки соціалістів, який побував у німецькій столиці під час передвиборчої кампанії, так добре висловлювався про Німеччину, що під час дебатів його звинуватили в тому, що він хоче стати "віце-канцлером в уряді Меркель". Він пообіцяв почати податкову і трудову реформи негайно після перемоги на виборах, а також сподівається на німецьку підтримку у створенні "нового клімату, націленого на зростання".

Але німецькі чиновники лишаються занепокоєними. Вони пригадують усі не доведені до кінця французькі спроби проведення реформ. Також вони бояться, що політчиному новачку без партії Макрону забракне досвіду і підтримки в парламенті, щоб проштовхнути болючі зміни.

Нагадаємо, що опитування після "великих дебатів", які відбулися увечері 4 квітня, несподівано показали, що лівий кандидат Жан-Люк Меланшон був найпереконливішим в ефірі. Меланшон зміг завоювати підтримку 25% глядачів дебатів, тоді як Еммануель Макрон отримав 21% підтримки.

Як повідомлялося, лідер партії "Вперед" Еммануель Макрон став кращим в ході перших передвиборних дебатів у Франції, свідчать дані опитування, проведеного компанією Elabe за замовленням інформаційного телеканалу BFMTV.

Більше про вибори у Франції читайте у статті Надії Коваль "Хто зробить Францію новою?" у тижневику "Дзеркало тижня. Украиїна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі