Німеччина не вірить, що Росія нападе на неї — Корсунський

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Німеччина не вірить, що Росія нападе на неї — Корсунський © Vladimir Putin / Twitter
В Берліні теж захотіли стати великою країною, як США і Китай. І якщо для когось Росія - це проблема, то для Берліна - можливість.

Заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Панкін в інтерв'ю відреагував на домовленості між Німеччиною і Францією щодо остаточного тексту Газової директиви ЄС, в якому висловився в тому сенсі, що нікому не вдасться змусити Росію "качати газ через Україну", а якщо транзит і збережеться, то виключно "на тих умовах, які нам потрібні". "Нам" - значить "Газпрому", пише директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський у своїй статті для DT.UA.

Автор зазначає, що Панкін також застеріг від "створення перешкод" "Північному потоку-2", тому що у "європейських споживачів можуть виникнути складнощі".

"Транзитний контракт закінчується, нового немає, тому, на його думку, вихід один - дуже швидко будувати "Північний потік-2"", - пише Корсунський.

Дипломат наголошує, що все це нагадує чергову фірмову спробу кремлівського газового шантажу.

"На Смоленській площі (адреса МЗС РФ - ред.) не можуть не знати, що тристоронні переговори про новий транзитний контракті йдуть, Єврокомісар Шевкович вніс сторонам пропозиції, які, за мізерним коментарям сторін, ґрунтуються "на європейському праві та європейських нормах". Як не можуть не знати в Берліні і про оцінки "Сбербанку", і про величезні втрати, які понесе Україна, і про крайній євроскептицизм, метастази якого вже вразили найрозвиненіші країни ЄС, що вже говорити про країни Центральної та Східної Європи", - пише Корсунський. "Чому ж Ангела Меркель настільки однозначно підтримує проект? Що стоїть за наполегливістю Німеччини, яка гідна кращого застосування, стати фактично одноосібним оператором російського газу на європейському ринку?"

Корсунський виділив кілька ключових причин підтримки "Північного потоку-2" з боку Меркель.

"По-перше, мова йде про реально величезні гроші. Стати хабом на 110 млрд кубометрів газу - такого ще не бачила історія. Транзитний бізнес, перенесення трейдерних майданчиків в Німеччину, будівництво нових газових мереж усередині ЄС - все це дорогого коштує", - наголошує дипломат.

Другою ключовою причиною Корсунський називає велику політику.

"Відносини США і Німеччині не склалися з приходом Трампа в Білий дім. Буквально з першої зустрічі Трамп, здається, зробив все, щоб принизити фрау Меркель, поставити її перед складним вибором між європейською і трансатлантичною єдністю. Всупереч позиції європейців Трамп наполіг на вихід США з угоди з Іраном, договору з Росією щодо ракет малої і середньої дальності, прийняв рішення про виведення військ з Сирії", - додає дипломат.

Автор зазначає, що всі ці проблеми так чи інакше безпосередньо позначаються на Німеччині і вимагають чималих ресурсів. Тепер Німеччина, як і інші члени НАТО, знаходиться під тиском США з питання про збільшення внесків в організацію до рівня 2% ВВП, не кажучи вже про 4%.

"Фрау Меркель остаточно і безповоротно усвідомила, що Європа і Німеччина тепер повинні сподіватися тільки на себе. Звідси випливає і третій аспект - безпека. У Берліні не вірять, що Росія нападе чи стане загрожувати державі, яка є фактичним посередником між РФ і ЄС щодо поставок російського газу. Німеччина теж захотіла стати великою, як США і Китай, і якщо для когось Росія - це проблема, то для Берліна - можливість", - пише Корсунський.

Дипломат наголошує, що в Європі почали втомлюватися від війни України з Росією.

"Не даремно адже Маас раптом заявив про необхідність "деескалації" з обох сторін. У Берліні впевнені, що частина провини за ситуацію в Донбасі лежить на українській стороні, Мінські угоди, пролобійовані Францією і Німеччиною, не виконуються, а у них на Рейні своїх проблем - не злічити. Києву дають зрозуміти, що ні США, ні Франція з Німеччиною, ні ЄС не будуть вирішувати за нас наші проблеми", - зазначає Корсунський.

Схоже, Німеччина, як і весь ЄС, стоїть на порозі змін. Залишається сподіватися, що ці зміни будуть на краще, а не повторенням сумних прикладів історії, резюмує автор.

Детальніше про те, що стоїть за рішенням Німеччини і Франції щодо "Північного потоку-2" читайте у статті "Німеччина зосереджується" Сергія Корсунського в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі