Необхідно створити тимчасову адміністрацію Донбасу на період миротворчої операції - Волкер

Поділитися
Необхідно створити тимчасову адміністрацію Донбасу на період миротворчої операції - Волкер Волкер послався на успішний досвід запровадження подібної структури під час конфлікту в Боснії © yes-ukraine.org
Тимчасова адміністрація потрібна буде для контролю і спостереження за виведенням російських військ і виконанням Україною всіх пунктів Мінських угод.

Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер вказав на необхідність створення тимчасової адміністрації на окупованих територіях, щоб забезпечити виконання Мінських угод у разі введення миротворчої місії ООН на схід України, заявив він в інтерв'ю радіо "Ехо Москви".

Якщо буде прийнято рішення про введення миротворчого корпусу на непідконтрольні території Донбасу, зазначив Волкер, тимчасова адміністрація буде потрібна для контролю і спостереження за виведенням російських військ і виконанням Україною всіх пунктів Мінських угод - мова йде про припинення вогню, виведення важкої зброї, вибори, прийняття особливого порядку місцевого самоврядування, амністію, і тільки після цього - про перехід кордону під контроль України.

"Тимчасова адміністрація необхідна, тому що буде період від моменту виведення російських військ до моменту, коли Україна реалізує всі етапи Мінських угод, які їй необхідно реалізувати, і буде відновлено український контроль над цією територією. Так що протягом цього періоду потрібна якась структура. Вона необхідна. Просто її не слід роздмухувати", - заявив Волкер.

Дипломат додав, що метою цієї структури буде "забезпечення виконання Мінських угод, у яких, зокрема, йдеться, що ця територія переходить під український контроль, і Україна знову набуває контроль над міжнародним кордоном".

"Якщо ви пам'ятаєте, в Боснії протягом приблизно 20 років існував Апарат Верховного представника, адміністрація, яка контролювала все, і наш досвід показує, що, коли створюються величезні структури, вони починають жити власним життям, і їх буває важко розформувати. Це суперечило б меті забезпечення виконання Мінських угод у повному обсязі. Так що потрібна тимчасова адміністрація. Вона повинна бути легкою і представляти собою перехідний механізм", - зазначив спецпредставник США.

Волкер додав, що швидше за все, функцію формування ТА візьмуть на себе офіс Верховного представника ООН та ОБСЄ.

"Це буде офіс Верховного представника ООН, який підпорядковується Генеральному секретарю ООН. Ймовірно, це буде спільна структура з ОБСЄ, і у них є свої механізми по нарощуванню потенціалу в цій сфері", - пояснив він.

Зазначимо, 11 червня в Берліні відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". Очільники МЗС України, Франції, Німеччини та Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту в ОРДЛО.

Раніше спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер повідомив про підтримку Сполученими Штатами перспективи розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування, до окупованої ділянки російсько-українського кордону, через яку постачає бойовикам зброю, паливо, найманців і кадрових військових.

Без російської "гумдопомоги" терористичні угруповання "Л-ДНР" перестануть існувати. Тому в РФ наполягають на тому, що миротворці повинні розміщуватися лише вздовж лінії розмежування сторін в Донбасі та захищати спостерігачів місії ОБСЄ.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі