Назарбаєв замислився про зміну політичної системи в Казахстані

Поділитися
Назарбаєв замислився про зміну політичної системи в Казахстані Назарбаєв хоче перерозподілити владу між президентом, парламентом і урядом (в якому працює його донька) © Сайт президента Казахстану
Склад уряду Казахстану після парламентських виборів міняти не будуть. А про розподіл влади Назарбаєв буде серйозно думати.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв не виключив проведення референдуму про зміну політичної системи в країні.

"Мова може йти про розподіл влади між президентом, парламентом і урядом. Ці зміни будуть залежати від обстановки в світі і всередині країни. Якщо буде воля народу, ми дуже серйозно над цим будемо думати", - сказав він журналістам на виборчій дільниці під час голосування на парламентських виборах.

Назарбаєв також прокоментував можливі зміни у виконавчій владі. "Хочу нагадати, що уряд змінився в минулому році після президентських виборів. Його нинішній склад розробив антикризові програми і закони для реалізації п'яти інституційних реформ, за якими зараз ведеться робота. Вважаю, що склад уряду підібраний грамотно. Думаю, що треба дозволити їм довести до кінця те, що вони на себе взяли", - сказав президент Казахстану.

20 березня в Казахстані проходять загальні позачергові вибори депутатів мажилісу (нижньої палати парламенту) і масліхатів (місцевих представницьких органів влади) усіх рівнів. Вибори 98 з 107 депутатів мажилісу відбудуться на пропорційній основі - за допомогою голосування електорату за шість партій: "Нур Отан" ("Світло Вітчизни", партія влади, очолювана президентом країни Нурсултаном Назарбаєвим), Комуністична народна партія Казахстану (КНПК), "Ак жол" ("Світлий шлях"), "Бірлік" ("Єдність"), Загальнонаціональна соціал-демократична партія (ОСДП), і "Ауил" ("Село").

Читайте також: Назарбаєв відмовився підтримувати курс тенге

На початку вересня 2015 року президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв призначив свою старшу дочку Даригу заступником голови уряду Каріма Масімова. Як писало ZN.UA, рішення влади щодо девальвації тенге сприяло збідненню казахстанців. Очевидно, що далі неминуче підуть зростання цін і скорочення соціальних витрат. У такій ситуації мешканці країни у своїх бідах завжди звинувачують владу. Це означає, що подальше поглиблення кризи і подальше падіння рівня життя казахстанців негативно позначиться на рейтингу старшої дочки і може перекреслити її плани стати президентом Казахстану.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі