НАТО відпрацює симуляцію нападу зі сходу – ЗМІ

Поділитися
НАТО відпрацює симуляцію нападу зі сходу – ЗМІ Офіційно Росія не буде вказана в ролі агресора © europeanwesternbalkans.com
В Альянсі бажають побачити, які механізми будуть задіяні на найвищому політичному рівні в разі військової агресії.

Міністри оборони країн НАТО мають намір перевірити свою підготовку до оперативної реакції на кризову ситуацію у випадку військової агресії. Це повинно відбутися в лютому на засіданні в Брюсселі, який буде проходити за закритими дверима, пише німецьке видання Welt am Sonntag з посиланням на джерела в Північноатлантичному альянсі.

Зокрема, міністри оборони країн НАТО хочуть змоделювати реакцію на атаку проти Альянсу зі сходу.

"Вони будуть відпрацьовувати кризовий менеджмент. Це стандартна процедура для Альянсу", - цитує видання представника НАТО

"Під час симуляції в умовах дефіциту часу міністри повинні будуть вирішити, як НАТО реагувати - в тому числі і в плані розгортання наземних сил", - повідомив виданню представник Альянсу.

Зазначається, що міністри оборони будуть реагувати на сценарій гібридних військових дій, подібний анексії Криму Росією. У той же час РФ в ході даної симуляції не буде вказана в якості агресора.

За інформацією видання, симуляція нападу відбудеться наприкінці дводенного засідання міністрів оборони 11 лютого. Цей крок був узгоджений у відповідь на бажання багатьох членів на практиці побачити, які механізми будуть задіяні на найвищому політичному рівні в разі військової агресії. У минулому році, як пише видання, відбулися дві подібні симуляції, де відпрацьовувалася реакція на гіпотетичні атаки зі сходу і півдня.

Читайте також: НАТО створить відділ по боротьбі з російською пропагандою – Reuters

Військова активність збройних сил Росії в Європі послідувала за анексією Криму і початклм збройного конфлікту в Україні, так як країни ЄС і НАТО висловили підтримку Україні.

Згідно з даними НАТО, в 2014 році літаки НАТО піднімалися в повітря на перехоплення російських літаків в три рази частіше, ніж роком раніше. У 2015 році "брязкання зброєю" біля кордонів НАТО з боку РФ не припинилося - країни Північної Європи регулярно повідомляють про провокації російських військових літаків.

Тому Латвія, Литва та Естонія прийняли рішення посилити військову співпрацю і збільшити фінансування повітряної поліції НАТО в три рази.

Крім того, в НАТО за півроку нарахували 250 перехоплень російських літаків над Європою. Це найбільша кількість за аналогічний період з моменту закінчення холодної війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі