НАТО проти договору ООН про заборону ядерної зброї

Поділитися
НАТО проти договору ООН про заборону ядерної зброї Країни НАТО зберігають ядерну зброю для стримування агресії
В альянсі впевнені, що цей договір не зміцнить безпеку в світі та регіонах.

Країни НАТО виступають проти укладення нового договору ООН про заборону ядерної зброї, йдеться в опублікованому 20 вересня заяві Північноатлантичної ради, який є головним політичним керівним органом альянсу.

Як передає DW, договір про заборону ядерної зброї відкритий для підписання 20 вересня в Нью-Йорку.

Він був прийнятий 7 липня нинішнього року в штаб-квартирі ООН і набуде чинності, коли його ратифікують 50 держав. Договір, який підтримали 122 з 193 країн, що входять в ООН, вводить заборону на розробку, випробування, зберігання, придбання і транспортування ядерної зброї.

В заяві НАТО наголошується, що "фундаментальна мета ядерного потенціалу альянсу полягає у збереженні миру, запобігання насильству і стримування агресії".

"До тих пір, поки буде існувати ядерна зброя, НАТО залишатиметься ядерним альянсом", - підкреслює Північноатлантична рада.

"Спроба заборонити ядерну зброю договором, до якого не приєдналася ні одна країна, фактично володіє такою зброєю, не принесе успіху, не призведе до скорочення наявного ядерної зброї, не зміцнить безпеку будь-якої країни, як і не буде сприяти стабільності і миру на планеті", - йдеться в документі.

Країни НАТО вважають, що цей договір суперечить наявній архітектурі нерозповсюдження і роззброєння".

"Це загрожує підривом Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, який становить основу глобальних зусиль у сфері нерозповсюдження та роззброєння протягом останніх майже 50 років, а також загрожує підривом режиму гарантій МАГАТЕ", - йдеться в заяві.

Крім того, як підкреслюється в документі, договір про заборону ядерної зброї не враховує реальності зростаючих викликів міжнародній безпеці.

"В той час коли світ потребує єдності перед обличчям зростаючих загроз, зокрема, величезну загрозу, яку становить ядерна програма Північної Кореї, цей договір не бере до уваги дані виклики безпеки".

Нагадаємо, що раніше у своєму виступі на сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш попередив світових лідерів, що загроза ядерного нападу зараз знаходиться на найвищому рівні з часів закінчення "холодної війни".

Гутерріш вперше з моменту обрання в січні виступив із звітом про ситуації у світі і в своїй доповіді назвав "ядерну небезпеку" головною загрозою, попередивши про те, що "не можна допустити розв'язання війни".

Гутерріш також додав, що "нестримані розмови можуть призвести до фатальних непорозумінь".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі