НАТО працює над адаптацією до методів ведення гібридних воєн – WSJ

Поділитися
НАТО працює над адаптацією до методів ведення гібридних воєн – WSJ Офіційні особи блоку вважають, що відкрите вторгнення Росії в Польщу та країни Балтії вкрай малоймовірно © rutv.ru
Північноатлантичний альянс сподівається завершити роботу над своєю стратегією до липневого саміту у Варшаві.

НАТО розробляє нову стратегію для прискорення процесу прийняття рішень і поліпшення процесу реагування на нетрадиційні види війни, які Росія використовувала в Криму і на сході України, пише Джуліан Барнс The Wall Street Journal.

Автор починає здалеку і наводить приклад того, як Москва у своїх заявах мінімізувала свою роль у анексії українського Криму в 2014 році.

НАТО сподівається завершити роботу над своєю стратегією до липневого саміту лідерів Альянсу у Варшаві. Передбачається, що на саміті будуть викладені заходи, які Альянс повинен вжити у разі тиску з боку недружньої держави. Зокрема, можуть бути включені і заходи з боротьби з хакерами і пропагандою, а також розміщення сил швидкого реагування.

"Гібридна війна - це поєднання різних видів діяльності", - каже чеський генерал армії Петро Павло. За його словами, "її головна мета полягає в тому, щоб надати вплив досить сильний, але недостатній для задіяння статті п'ятої колективної безпеки, і таким чином виконати поставлені завдання, не провокуючи відповідної реакції опонента".

Офіційні особи блоку вважають, що відкрите вторгнення Росії в Польщу та країни Балтії вкрай малоймовірно, але є реальна загроза, що у випадку ослаблення якого-небудь з союзних урядів будуть використані витончені методи. У новій стратегії НАТО спробує розпланувати, яку підтримку він зможе зробити, якщо одна з держав-членів піддасться тиску з боку Росії або іншої країни.

Найбільш потужним стримуючим фактором, ймовірно, стане використання сил швидкого реагування. Вони не призначені для участі в бойових діях, але буде надавати підтримку Альянсу, переконуючи Москву знизити тиск.

У той час, як союзників Східної Європи найбільше турбує гібридна війна (де загроза виходить від Москви), представники НАТО заявляють про те, що нова стратегія також буде застосовуватися і до агресивних груп, таких як терористичне угрупування "Ісламська держава".

Європейський чиновник повідомив виданню, що ЄС працює над створенням гарячої лінії з НАТО для обміну інформацією. "Ми не говоримо про спільні зусилля", - сказав один представник ЄС. "Мета полягає в тому, щоб встановити тісні зв'язки, які дозволяють двом організаціям працювати разом, щоб запобігти або відповісти на гібридні загрози швидко", - сказав він.

Читайте також: Росія веде гібридну війну не тільки проти України, але і проти Європи і Туреччини – Турчинов

Після погіршення відносин між Росією і Заходом в результаті української кризи, Сполучені Штати та їх союзники розгорнули додаткове озброєння і провели навчання у Центральній та Східній Європі. Пентагон нещодавно запропонував в чотири рази збільшити витрати на війська і підготовку в Європі в межах зусиль для стримування Росії.

Москва вже давно сприймає діяльність НАТО на її кордонах як загрозу для своєї безпеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі