НАТО повинен включити війська України в систему оброни у Східній Європі – Atlantic Council

Поділитися
НАТО повинен включити війська України в систему оброни у Східній Європі – Atlantic Council НАТО потрібні досвідчені військові України © nato.int
Експерти пишуть, що українці на війні в Донбасі здобули цінний досвід оборони від агресії Росії, якого немає в жодного члена Альянсу.

НАТО вирішив збільшити свою присутність в Центральній і Східній Європі, щоб стримати і, якщо доведеться, відбити російську агресію. І командування Альянсу очікує, що плани відправити більше військ і озброєння до східного кордону будуть підтверджені на саміті у Варшаві, який пройде в липні.

Україна повинна також взяти участь у цій розширеній присутності НАТО в регіоні. Чиновники найвищого рівня, які очолюють сектор безпеки в Україні, неодноразово закликали світову спільноту бути рішучішою у відповіді на російські провокації і агресію. Саміт НАТО в Польщі дасть Києву шанс бути послідовним у діях відповідно до його ж риторики.

Про в своїй статті пишуть експерт Atlantic Council Аян Бжезінський і директор Інституту демократії імені Пилипа Орлика Маркіян Білинський. Вони зауважують, що участь випробуваних у боях українських солдатів у оборонній системі НАТО в Центральній Європі стане піде на користь позиції Альянсу в регіоні.

Участь в місіях НАТО не буде першим досвідом для України. Її військові з 90-х років приєднувалися до миротворців оборонного союзу в Боснії і Герцеговині. Навіть зараз Київ відправляє контингент в Косово. Українці брали участь у тренувальній місії НАТО в Іраку і Афганістані, а українські кораблі приєднувалися до операцій Альянсу в Середземномор'ї. Фактично Україна стала першою країною без членства, яка зробила свій внесок в розвиток сил швидкого реагування НАТО.

"А запропонувавши зараз свою допомогу в обороні країн-учасниць НАТО, Київ підтвердить свою прихильність до організації. Київ претендує на членство в Альянсі. І враховуючи це, він повинен вже зараз діяти як фактичний союзник. Активна участь у місіях НАТО завжди була найбільш ефективним способом добитися членства", - йдеться в статті.

Автори також звертають увагу на те, що Україна перейшла на стандарти і тактику НАТО. Тому її сили можуть ефективно співпрацювати з іншими бойовими підрозділами Альянсу. І приєднання українських загонів до нової оборонної системи на східному кордоні лише зробить таку співпрацю тіснішою. Автори переконані, що солдати України здобудуть важливий досвід, беручи участь в операціях, тренуваннях і навчаннях НАТО.

Також Альянсу вигідно залучити українських досвідчених військових, оскільки вони мають серйозний бойовий досвід у протистоянні проти Росії в той час. І в питанні протистояння проти артилерії, танків, безпілотників і електронних атак Росії, на Заході немає жодного військового підрозділу, який би був більш досвідченим, ніж Збройні сили України.

Автори нагадують, що військові США, які тренували українських солдатів, хвалили їх за професіоналізм і моральний дух. І обмін досвідом під час тренувань виявився взаємним.

"Ніхто з нас в НАТО ніколи не був артилерійським вогнем росіян, а українці були", - говорив командир американських військ в Європі генерал Бен Ходжес.

Автори статті зауважують, що НАТО утне дурницю, якщо не включить українських солдатів з їхнім досвідом і знаннями в свої загони швидкого реагування в Східній Європі.

Нагадаємо, що заступник генсека НАТО запланував візит в Україну. В кінці березня Вершбоу заявив, що незважаючи на можливе співробітництво з Росією в боротьбі проти тероризму, НАТО буде дотримуватися своєї лінії щодо кризи в Україні. Він зазначив, що Північноатлантичний альянс не має наміру відмовлятися від додаткових заходів безпеки на східному фланзі заради можливої підтримки РФ у боротьбі з тероризмом.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі