Наслідки виходу Британії з ЄС відчує кожен британець – FT

Поділитися
Наслідки виходу Британії з ЄС відчує кожен британець – FT Британцы почувствуют последствия выхода из ЕС. Иллюстрация © Trending central
Іноземні інвестори зіштовхнуться з обмеженнями, а британцям, які живуть в інших країнах ЄС, доведеться відкривати візи.

Якщо Великобританія вийде зі складу ЄС, її мешканці відчують наслідки на власній шкірі. Про це на сторінках Financial Times пишуть Адам Палін і Джуді Еванс.

Перед усім, оглядачі нагадують, що згідно з підрахунками уряду, 1,8 мільйона британців живуть в інших країнах Євросоюзу, з них більше половини – в Іспанії. Близько 400 тисяч британців за кордоном отримують пенсію від Лондона.

Однак, якщо Великобританія вийде зі складу ЄС, правила свободи пересування і проживання зміняться. Тоді британцям доведеться відкривати візи і добиватися дозволів від країн, в яких вони хочуть жити. Зокрема, Іспанія і Португалія пропонує інвестиційні візи іноземцям, які купили нерухомість чи ведуть бізнес.

Людям, у яких є літні будинки закордоном, вихід з ЄС навряд чи принесе якісь зміни. Оскільки оподаткування такої нерухомості і права власності все одно визначаються національним законодавством країни, в якій будинок розташований. Однак експерти кажуть, що деякі незручності все ж можуть з'явитися.

"Без сумніву, громадянство в країні ЄС дає захист певного рівня тим, хто володіє нерухомістю в інших країнах об'єднання", - пояснив експерт Річард Вей.

Читайте також: Можливий вихід Британії з ЄС обвалив фунт стерлінгів до найнижчого рівня за сім років

Британські мандрівники не зіштовхнуться з новими проблемами, якщо їхня країна більше не буде членом ЄС. Оскільки Великобританія все одно не входить в Шенгенську зону, а програма загальноєвропейського медичного страхування їх теж не стосується. Водночас, незручності виникнуть у британських авіаперевізників. Зараз вони отримують компенсації за затримку вильотів з аеропортів ЄС. Однак після виходу ці виплати будуть скасовані.

Значно гострішими будуть проблеми з надходженням прямих інвестицій, оскільки більшість приватних інвесторів у Великобританії – з Брюсселя. За словами директора Wealth Management Association Аяна Корнвела, правила ведення бізнесу для компаній з ЄС стануть жорсткішими. Наприклад, ритейлери втратять доступ до інвестиційних трастів королівства.

Студенти країн-членів ЄС можуть вступати в будь-який університет в межах об'єднання і платити стільки ж за навчання, скільки і місцеві громадяни. Для іноземців з країн за межами союзу вартість семестру зазвичай значно дорожча. Великобританія також втратить членство в програмі академічного обміну. Їй доведеться наново налагоджувати освітні зв'язки з окремими країнами ЄС.

Тим часом, третина найбільших компаній Великої Британії виступили на підтримку членства країни в ЄС. Керівники компаній відзначають, що Євросоюз дозволив зменшити "тягар регулювання" бізнесу, а також посприяв укладення важливих міжнародних угод. Також Financial Times писало, що вихід з ЄС найменше потрібен банкам Великобританії. Виходу з ЄС постраждає лондонський "Сіті", оскільки зараз іноземні банки користуються його послугами в якості трампліну для загальноєвропейських операцій. Але без членства в об'єднанні головний британський діловий центр втратить цю роль. Іноземні банки, які працюють через "Сіті", вже зараз розглядають переміщення операцій у Франкфурт чи Дублін.

Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на ZN.UA статті Чи залишить Британія Євросоюз?.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі