Наплив біженців кидає моральний виклик ЄС - The Guardian

Поділитися
Наплив біженців кидає моральний виклик ЄС - The Guardian Меркель стверджує, що криза біженців є однією з найбільших проблем ЄС, і, ймовірно, вона триватиме довгі роки © Croce Rossa Italiana
Німеччина стала основним прихильником морального підходу до кризи мігрантів.

Криза з напливом біженців показує, що ЄС стикається з моральною проблемою, оскільки показує свою неготовність до цих подій, пише британське видання The Guardian.

На думку авторів статті, криза, пов'язана з біженцями, це не абстрактне питання. "Це величезна катастрофа для сотень тисяч сирійців, які тікають від війни та переслідувань, і пережили небезпеки в дорозі, щоб дістатися до південних околиць Європи", - йдеться у публікації.

Німеччина, почасти з історичних причин, а також частково через брак робочої сили, стала основним прихильником морального підходу до цієї кризи. У понеділок, 24 серпня, німецький канцлер Ангела Меркель і французький президент Франсуа Олланд висловили підтримку загальноєвропейському рішенню - адаптації внутрішньої системи Німеччини в умовах напливу біженців.

Німеччина прийняла 40% сирійських біженців, які прибули до Європи. Швеція прийняла 20%, південні європейські країни – Греція, Італія та Іспанія - 25%. Великобританія запропонувала притулок менш ніж 1%.

Меркель стверджує, що криза біженців є однією з найбільших проблем ЄС, і, ймовірно, вона триватиме довгі роки. І це неприйнятно, щоб більш бідні країни південної Європи несли непропорційно велике навантаження, приймаючи зростаюче число мігрантів, у той час, як багаті країни залишаються стояти осторонь. Без схеми розподілу відповідальності ситуація буде погіршуватися.

Як йдеться в статті, навіть з корисливою точки зору, Великобританія могла б використати шанс і виховувати молодих сирійців, перетворивши їх в англомовних громадян, які відіграють важливу роль у відновленні їх рідної країни і зміцненні зв'язків між їх "старим" і "новим" домом. Замість цього, уряд Великобританії вороже ставиться до мігрантів.

Минулого тижня під час зустрічі міністри внутрішніх справ Великобританії і Франції схвалили заходи для забезпечення безпеки від мігрантів порту Кале, захистивши його колючим дротом. Також спійманим нелегальним іммігрантам загрожує до півроку в'язниці.

"Паркан уздовж угорського кордону, колючий дріт у Кале, в'язниця у Великобританії – нічого з цього не є вирішенням економічних чи політичних проблем цієї епохи масової міграції. Це не є належною моральною відповіддю", - пише видання.

Число мігрантів, які скупчилися біля кордонів Євросоюзу, досягло в липні 107 500 осіб. Більшість з них - з Сирії, Афганістану і Африки, вони тікають від нестабільності і бідності у своїх країнах.

Із початку цього року Середземне море вже перетнули понад 240 тисяч осіб. Мігранти добираються до берегів Італії і Греції, а звідти перебираються в інші європейські країни. Найбільше біженців в ЄС приймає Німеччина. Днями німецька влада заявила, що в цьому році зможуть прийняти до 800 тисяч шукачів притулку.

Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення.

У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план з боротьби з нелегальною міграцією. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема розробки спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще відстоюють різні підходи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі