Над самітом в Ризі навис "привид" Путіна – The Times

Поделиться
Над самітом в Ризі навис "привид" Путіна – The Times Саммит в Риге прошел с оглядкой на действия Путина. Иллюстрация © © European Council
Європейські лідери намагалися врятувати "Східне партнерство", пам'ятаючи про агресивного президента Росії.

Президента Росії Володимира Путіна не було на саміті "Східного партнерства" в Ризі. Але він був "привидом на вчорашньому бенкеті", на якому лідери ЄС намагалися зберегти політику зближення з пострадянськими країнами.

Про це сьогодні пише The Times. Видання пише, що колись урядовці країн Євросоюзу разом з президентами і прем'єр-міністрами України, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії і Молдови збиралися, щоб відзначити зміцнення "спільноти цінностей", заснованій на "верховенстві права".

Сьогодні ж розмова була затьмарена російською військовою агресією проти України. Канцлер Німеччини Ангела Меркель, звертаючись до учасників саміту, вказала на "зовсім інші обставини", які змінили ставлення ЄС до регіону.

"Ми бачили масову дестабілізацію Сході України. Ми бачили, як європейський порядок був поставлений під питання", - сказала вона.

Видання нагадує, як у Вільнюсі тогочасний президент України Віктор Янукович не захотів підписувати угоду про асоціацію з ЄС через тиск і легкі гроші від Росії. Тоді Брюссель намагався втримати Україну на своїй орбіті. Було погано, що Київ не підписав тоді угоду, але ця криза існування "Східного партнерства" була контрольованою.

Смертельний удар по цій європейській програмі відбувся через кілька місяців у березні 2014 року, коли Росія окупувала Крим, а президент Путін розірвав світовий порядок, який був встановлений після Холодної війни.

Нині ж, говорячи про майбутнє, Меркель заявила, що "Східне партнерство" стало таким важливим, яким ніколи не було. В цей же час, поза словами про підтримку і солідарність, ЄС наважується ввести лише економічні санкції, щоб покарати Росію і Володимира Путіна за агресію проти України.

Видання також нагадує, що дію цих санкцій потрібно продовжити цього літа. Але 10 країн-членів ЄС ставлять під сумнів доцільність такого кроку. Тож під час голосування з цього питання європейцям знадобиться анонімність.

В цей же час, президент України Петро Порошенко заявив, що після Риги в України не залишилося політичних перешкод до безвізового режиму з ЄС. Президент пообіцяв, що зробить все, що від нього залежить, щоб до звіту Єврокомісії щодо прогресу України в досягненні критеріїв для безвізового режиму, який намічений на кінець 2015 року, Україна виконала всі умови.

Поделиться
Подготовил/ла Лесь Димань
Заметили ошибку?

Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку

Добавить комментарий
Всего комментариев: 0
Текст содержит недопустимые символы
Осталось символов: 2000
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот комментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурная лексика, ругань Флуд Нарушение действующего законодательства Украины Оскорбление участников дискуссии Реклама Разжигание розни Признаки троллинга и провокации Другая причина Отмена Отправить жалобу ОК
Оставайтесь в курсе последних событий!
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Следить в Телеграмме