Нацбанк Польщі прогнозує приплив 300 тис. українських працівників щорічно

Поділитися
У той же час в країні вже помітний дефіцит робочої сили.

Національний банк Польщі прогнозує, що до кінця 2020 року на польський ринок праці щорічно буде перебувати 200-300 тис. українців. Про це заявив заступник директора департаменту економічного аналізу Нацбанку Польщі Яцек Котловський.

Хоча кількість українських громадян на ринку праці в Польщі зростає, але, за його словами, ці темпи уповільнилися, оскільки пік був зафіксований в 2017-2016 рр. Найбільш вірогідний сценарій – це зростання в темпі 200-300 тис. осіб на рік.

Як пише "Польське радіо", за даними дослідження Нацбанку Польщі до 2050 року нестача робочих рук на польському ринку праці складе приблизно 10 млн 600 тис. осіб у віці 18-44 років. У той же час ситуацію може збалансувати міграція 4,5 млн працівників з-за східного кордону Польщі.

Дослідження польської компанії Upper Job підтверджує, що зараз Польща є найпривабливішим для українців ринком праці. Незважаючи на лібералізацію візового режиму ЄС, 80% працівників з України, які перетинають кордон, хотіли б залишитися в Польщі.

Читайте також: У Польщі запускають гарячу лінію для захисту прав українських заробітчан

Раніше попередній прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло теж заявила, що в її країні перебуває "близько мільйона біженців" з України. При цьому вона не пояснила, як вона змогла нарахувати таку кількість. Згодом видання Gazeta Wyborcza написало, що у Польщі за минулий рік з'явилися лише двоє біженців з України. А мільйон - це всі українці, які тільки є в сусідній країні разом з туристами.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі