На Заході помилково сподіваються на "розрядку" під час четвертого терміну Путіна - RFERL

Поділитися
На Заході помилково сподіваються на "розрядку" під час четвертого терміну Путіна - RFERL Путін розуміє "порядок" в Європі інакше, ніж всі інші країни. © kremlin.ru
Юнкер написав російському президенту про спільну роботу над безпекою в Європі на тлі того, як Москва цю ж безпеку руйнує.

Попри війну в Донбасі, попри окупацію Криму, Абхазії і Південної Осетії, попри отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля на території Великої Британії, попри все це західні столиці досі чекають певної розрядки, перезавантаження, відлиги у відносинах з Москвою під час четвертого президентського терміну Володимира Путіна.

Про це пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, нагадуючи про лист голови Єврокомісії Жана-Клода Юнкера російському президенту з привітаннями з нагоди перемоги на "виборах".

"Нашою спільною метою повинне стати відновлення панєвропейського порядку в сфері безпеки. Я сподіваюся, що ви використаєте ваш четвертий термін для досягнення цієї мети. Я завжди буду партнером у цій справі", - написав Юнкер Путіну.

Проблема в тому, що Путін, безумовно, використає свій четвертий термін для досягнення такої цілі. І можна точно про це сказати, тому що він переслідував її під час попередніх трьох термінів і фейкового президентства Дмитра Медведєва. Однак, в уявленнях Путіна цей "панєвропейський порядок у сфері безпеки" значить дещо інше. Російський президент і його поплічники говорити проце знову і знову.

Цей "порядок" в російському розумінні означає наділення Москви так званою "привілейованою сферою впливу" на пострадянському просторі.

"Це те, що фактично було б Ялтинською конференцією 21 століття. Це означало б, що Захід визнає умовним суверенітет України, Грузії і Молдови. Що сусіди Росії будуть приречені на те, щоб стати російськими колоніями. Захід дійсно хоче бути партнером у такій справі?" - пише Вітмор.

Головний представник Європарламенту на переговорах про Brexit Гі Вергофстадт теж розкритикував лист Юнкера російсьому президенту. Він наголосив, що привітання автократу зовсім не доречні. Натомість Європі потрібна колективна оборонна стратегія проти Росії. Ця нова стратегія повинна показати Путіну, що його порушення міжнародного права будуть мати чіткі наслідки.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі