На виборах до парламенту Грузії вперше за багато років пройшла проросійська партія – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
На виборах до парламенту Грузії вперше за багато років пройшла проросійська партія – експерт У новий парламент Грузії увійдуть шість проросійських депутатів
Політсила "Альянс патріотів Грузії" не здійснить серйозного впливу на зовнішню політику Тбілісі, однак для Кремля важливий сам факт її проходження до парламенту.

За підсумкамипарламентських виборів в Грузії, що відбулись 8 жовтня, в законодавчому органі країни вперше за багато років буде представлена проросійська політична сила "Альянс патріотів Грузії" від якої до парламенту увійде шість депутатів.

Як пише для DT.UA оглядач Володимир Кравченко, даний блок, налаштований на відновлення діалогу з РФ? не зможе чинити серйозного впливу на зовнішньополітичний курс Грузії, однак для Кремля важливий сам факт його проходження до парламенту.

"Поява в грузинському парламенті проросійської партії, критично налаштованої до політики європейської та євроатлантичної інтеграції, не матиме серйозного впливу на зовнішньополітичний курс Тбілісі: занадто мало "патріотів" в грузинському парламенті. Але для Кремля важливий сам факт появи такої політичної сили в стінах законодавчого органу Грузії. Країни, з якою Росія воювала ще кілька років тому", – вказує аналітик.

Кравченко зазначає, що російські парламентарі використf.nm дану ситуацію як привід для заяв про те, що результати виборів у Грузії демонструють бажання грузинського народу відмовитися від прозахідного зовнішньополітичного курсу. Відповідну заяву вже зробив, зокрема, глава комітету Держдуми у справах СНД Леонід Калашников.

При цьому, у правлячої партії "Грузинська мрія", що набрала найбільшу кількість голосів, заявили, що жодних змін у зовнішній політиці Тбілісі не буде і відновлювати дипломатичні відносини з Москвою зараз в Грузії не планують.

"Втім, російське керівництво цілком влаштовує і нинішній підхід "Грузинської мрії" до російсько-грузинських відносин. При "мрійниках", які зробили ставку на економічний прагматизм у відносинах з Росією, Тбілісі не створював для Москви особливих проблем. Навіть тоді, коли говорив про окупацію росіянами Південної Осетії і Абхазії", – резюмує автор.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія Грузії увечері в понеділок, 10 жовтня, повідомила про завершення підрахунку протоколів з усіх виборчих дільниць.

Згідно з оприлюдненими даними, правляча партія "Грузинська мрія – демократична Грузія" отримала 48,65% голосів. За засновану екс-президентом Грузії партію "Єдиний національний рух" проголосували 27,12% виборців. П'ятивідсотковий бар'єр також подолав блок "Альянс патріотів Грузії".

При цьому, за 150 місць у парламенті Грузії боролися 19 шість політичних партій і блоків.

77 місць в грузинському парламенті розподілять по пропорційній системі між партіями, які отримали понад 5% голосів виборців. 73 депутати обираються в мажоритарних округах.

Детальніше про політичні наслідки результатів парламентських виборів в Грузії читайте в статті Володимира Кравченка "Грузинська мрія" про контрольний пакет в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі