На Тайвані протестують проти зустрічі лідера з головою Китаю

Поділитися
На Тайвані протестують проти зустрічі лідера з головою Китаю КНР і Китайська Республіка офіційно не визнають один одного
Мітингувальники намагалися захопити будівлю паралмента в Тайпеї.

Близько сотні протестувальників прийшли до будівлі парламенту в столиці Тайваню Тайпеї, виступаючи проти проведення зустрічі голови Тайваню Ма Інцзю і голови КНР Сі Цзіньпіна, яка сьогодні, 7 листопада, відбулася вперше за 66 років, повідомляє "Російська служба Бі-бі-сі".

Мітингувальники вигукували на адресу Ма Інцзю звинувачення в тому, що він нібито продає суверенітет Тайваню Китаю. Після проваленої спроби захоплення будівлі парламенту, охорона якого була значно збільшена, десятки протестувальників влаштували перед ним сидячий страйк.

Читайте також: У Тайвані поліція назвала можливі причини вибуху в аквапарку

КНР не визнає Тайвань незалежною державою, вважаючи його провінцією Китаю. Офіційні відносини між центральним урядом КНР і Тайваню перервалися у 1949 році після того, як сили Гоміньдана на чолі з Чан Кайши, якІ зазнали поразки в громадянській війні з комуністами Мао Цзедуна, перебралися на острів Тайвань.

Тривалий час тайбейський уряд визнавався світовим співтовариством в якості єдиної легітимної влади в Китаї. Після Другої світової війни Китай в ООН представляла офіційна делегація з Тайваню, лише в 1971 році це місце було передано КНР.

Лише в 1979 офіційно визнавши КНР, США припинили дипломатичні відносини з Тайванем, продовжуючи, тим не менш, надавати йому військову підтримку і підтримувати економічне співробітництво. Саме тому Сполучені Штати будуть уважно стежити за зустріччю лідерів КНР і Китайської Республіки.

У 1980-х між Тайванем і материковим Китаєм відновилися ділові і неформальні контакти. З початку 1990-х років країни стали контактувати через неурядові організації – Асоціації розвитку відносин через Тайваньську протоку і Фонд обмінів через протоку.

В лютому 2014 року делегація з Тайваню вперше відвідала КНР з офіційним візитом. На зустрічі сторони обговорили питання торгівлі між країнами та свободу слова у Китаї.

На сьогоднішній день Тайвань залишив спроби проголошення незалежності від материкового Китаю. Більшість населення острова підтримують існуючий статус-кво Тайваню.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі