На нафтовій платформі у Каспійському морі пожежа: без вісті зникли 29 осіб

Поділитися
На нафтовій платформі у Каспійському морі пожежа: без вісті зникли 29 осіб Третю добу рятувальникам на вдається загасити пожежу © @MikeHudema
Офіційно підтверджена загибель одного нафтовика.

Роботи з гасіння пожежі на нафтовій свердловині на платформі на родовищі "Гюнешлі", де в п'ятницю ввечері, 4 грудня, спалахнула пожежа, ведуться п'ятьма судами, проте добитися відчутних результатів до дійсного моменту не вдається. Виявити зниклих без вести нафтовиків з платформи №10 на морському родовищі Гюнешлі поки не вдалося, повідомив головний інженер "Азнефть" Балдамірза Алірагімов на прес-конференції в понеділок, 7 грудня.

Він також зазначив, що пожежу на платформі поки загасити не вдалося. Роботу рятувальників ускладнює погана погода: середня швидкість вітру на морі становить 12-17 метрів в секунду, а пориви досягають 20-23.

"Домогтися стовідсоткової ефективності при гасінні пожежі не вдасться, так як суди знаходяться далеко від платформи. Тому зараз ведуться роботи на морському шельфі з метою задіяти наявний водопровід, що дозволить підвищити ефективність гасіння", - повідомив Агамиров.

4 грудня о 17:40 на морській станционарній платформі №10 на родовищі Гюнешлі в результаті виходу з ладу газової лінії сталося загоряння. Погані погодні умови створювали проблеми для підходу рятувальних кораблів. Було врятовано 33 особи, один нафтовик загинув, ще 29 вважаються зниклими без вісті.

Сильним вітром на платформі пошкодило газову трубу. Крім того, в результаті сильного шторму в море змило хвилями як мінімум одну житлову будку. Була розпочата рятувальна операція, яка проходить у вкрай складних умовах.

5 грудня президент Азербайджану Ільхам Алієва створив Держкомісію з прискорення рятувальних робіт, пошуку зниклих без вісті і розслідування інциденту. Главою держкомісії з 11 міністерств призначено прем'єр-міністра Артура Расі-Заде.

За фактом аварії на платформі порушено кримінальну справу за статтею 225.2 (Порушення правил пожежної безпеки, що спричинило тяжкі наслідки).

Періодично на об'єктах промислового видобутку сировини стаються технічні аварії. На жаль, така "ціна" благ індустріальної цивілізації. У більшості випадків причиною катастроф виступає людський фактор.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі