На Кубі набула чинності нова конституція

Поділитися
На Кубі набула чинності нова конституція У лютому 2019 року на спеціальному референдумі 86% кубинців виступили за оновлення конституції
Новий Основний закон все ще не передбачає політичної лібералізації Куби.

На Кубі в середу, 10 квітня, офіційно набула чинності нова конституція. Вона передбачає часткове визнання приватної власності та заснування посади прем'єр-міністра. Нова редакція Основного закону також визнає важливе значення малого і середнього бізнесу, іноземних інвестицій і конкуренції для кубинської економіки.

В той же час єдиною законною політичною силою на Кубі названа комуністична партія, положення про її керівну ролі в суспільстві і про соціалістичний характер держави залишилися незмінними - політичної лібералізації не передбачається.

"Нова конституція - дитя свого часу, вона знову відображає різноманіття суспільства. Конституція стане спадщиною для майбутніх поколінь кубинців", - заявив перший секретар ЦК Комуністичної партії Куби Рауль Кастро Рус.

У лютому 2019 року на спеціальному референдумі 86% кубинців виступили за оновлення конституції країни.

Перед цим проект Основного закону протягом трьох місяців обговорювалося в регіонах і на підприємствах Куби. Представники опозиції до обговорення допущені не були. Опозиціонери закликали жителів країни голосувати на референдумі проти проекту конституції. Причинами цього були не тільки неприйняття нової редакції основного закону Куби як такого, але і бажання явно висловити своє негативне ставлення до уряду. Опозиціонери виступали зі слоганом #YoVotoNo ("я голосую проти"), проте за межами інтернет-простору він був непомітний.

У США референдум назвали референдум "черговим трюком кубинського режиму, який приховує свої репресії і тиранію". Ці слова представника Білого дому Джона Болтона цілком перегукуються з тими, які висловлювалися кубинськими політиками в ході обговорення проекту конституції. Уряд стверджував, що вона втілює в собі як спадкоємність політики Фіделя Кастро, так і адаптацію до сьогоднішніх вимог, а опоненти наполягали на тому, що це продовження правління і гноблення комуністичної партії.

Детальніше про те, чи дійсно Куба отримала шанс на нову історію читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи стане закінчення ери Кастро припиненням експериментів над Кубою?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі