МЗС Німеччини склав інструкцію зі спростування пропаганди Росії – Der Spiegel

Поділитися
МЗС Німеччини склав інструкцію зі спростування пропаганди Росії – Der Spiegel В МЗС Німеччини пояснили, що Крим не завжди був російським. Ілюстрація © Forpost
Німецькі дипломати отримали контраргументи, які спростовують міфи Кремля про російський Крим і "фашистів" у Києві.

Міністерство закордонних справ Німеччини склало перелік відповідей на закиди Росії про "фашистів" у Києві, подвійні стандарти в політиці Заходу та інші міфи, на яких паразитує кремлівська пропаганда.

Як повідомляє Der Spiegel, німецькі дипломати отримали документ із 8 сторінок під назвою "Заяви Росії і наші відповіді". Зокрема, у відповідь на розповіді Москви про споконвічну приналежність Криму до Росії, МЗС Німеччини радить відповідати, що історія півострова дуже складна.

В древні часи півострів заселяли кіммерійці, таври і греки. Під час великого переселення народів сюди прийшли готи і половці. А в V столітті – гуни і татари. Після цього Крим аж до 1744 року входив до складу Османської імперії, яка згодом надала півострову незалежність. І лише в 1783 році Російська імперія завоювала Крим, внаслідок чого тюркське населення було вигнане з півострова. Натомість тут посилилися росіяни, німці, греки, болгари і балтійці. А з 1917 року Крим ненадовго увійшов до складу радянської Росії, а після цього відійшов УРСР. Після розпаду СРСР в 1991 році півострів залишився у складі України, цілісність якої була гарантована Росією, згідно з Будапештським меморандумом від 1994 року.

На закиди Росії щодо "подвійних стандартів" у політиці Заходу і порівнянні анексії Криму з конфліктом у Косово німецьким дипломатам радять відповідати, що порівняння не доречне.

"Ситуацію в Криму в 2014 році не можна порівнювати з ситуацією в Косово з 1999 до 2008 року ні з правової, ні з політичної точки зору. Оголошення незалежності Косово стало результатом провалу дипломатичних зусиль, які докладалися більше 10 років. Тим більше, процес відділення не супроводжувався вторгненням сил ззовні", - пояснюють в МЗС Німеччини.

Росія також часто повторює, що владу в Україні після Майдану "захопили фашисти". Однак, німецькі дипломати заперечують це, хоч і визнають, що праворадикальні рухи дійсно брали участь в протестах проти влади в Україні.

"Але в чисельному співвідношенні вони склали дуже невелику частину демонстрантів по всій країні і не увійшли до складу тимчасового уряду", - йдеться в роз'ясненні МЗС Німеччини.

Також у відомстві радять заперечувати звинувачення, що в Україні була "дискримінація" російськомовного населення.

"Спостерігачі ОБСЄ не змогли виявити загрози для російськомовної меншості. Ідея скасувати закон про державні мови, який дозволяв використовувати російську мову в суспільному житті, не шкодило правам росіян, оскільки цей законопроект ніколи не набував чинності, а пізніше сама ідея була відкинута", - йдеться в порадах для німецьких дипломатів.

В цей же час, російська пропаганда і пасивність України зробили зі словаків україноненависників. Як пише в своїй статті для DT.UA Якуб Логінов, на відміну від сусідньої Польщі, антиукраїнські коментарі тут пишуть не лише роботи чи платні тролі, а насамперед - словаки. І роблять це не тільки за гроші, а й із переконань, сформованих не без участі проросійської пропаганди, яка останніми роками в Словаччині була дуже сильною. У свою чергу, президент Петро Порошенко помітив, що майже 20% російської пропаганди стосується релігійних питань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі