МЗС Франції відхрестився від заяв мера Ніцци про "російської Ялті"

Поділитися
МЗС Франції відхрестився від заяв мера Ніцци про "російської Ялті" Слова мера Ніцци по Ялті не відображають позицію Парижа - МЗС Франції © Christian Estrosi Twitter
Ініціатива місцевого представника обраної влади не відображає позицію уряду Франції, підкреслили в МЗС.

Дії і заяви мера Ніцци Крістіан Естрозі, який прийняв делегацію окупаційних "влади" Ялти та підписав з ними "лист про наміри", не мають нічого спільного з офіційною позицією уряду Франції, заявив заступник офіційного представника МЗС Франції Олександр Жоржини.

"Позиція Франції чітка і послідовна: разом з Європейським Союзом і всім міжнародним співтовариством Франція не визнає незаконної анексії Криму. Ініціатива місцевого представника обраної влади не відображає позицію французького уряду", - підкреслив дипломат.

З 26 лютого по 1 березня у мера Ніцци Крістіана Естрозі гостювала делегація з окупованої Ялти, в ході якої були підписані угоди про відновлення дружніх відносин та "лист про наміри". При цьому Крістіан Естрозі назвав кримську Ялту містом, який належить Російській Федерації.

У зв'язку з инцидентом посольство України у Франції звернулося до Естрозі з вимогою публічних роз'яснень своєї заяви.

Читайте також: У Франції арештовано активи Росії на 1 млрд євро у справі ЮКОСа

Раніше мер Ніцци Крістіан Естрозі під час відвідин Москви критикував уряд Франції за його жорстку позицію по відношенню до Росії і невиправдану відмову постачати десантні кораблі "Містралі". На знак підтримки французький політик написав кілька слів російською мовою у Twitter.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус наголошував, що держава продовжуватиме "політику твердості й діалогу". Однак депутати з партії екс-президента Франції Ніколя Саркозі вважають помилкою уряду санкції по відношенню до Росії і припинення торговельно-економічних зв'язків.

Попри заклики МЗС України дотримуватися порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію делегати з партії "Республіканці" відвідали Крим в липні минулого року. Згодом СБУ заборонила в'їзд в Україну десяти членам національних зборів і Сенату Франції. Офіційний Париж не схвалив візит французьких політиків і назвав його порушення міжнародного права.

На початку анексії Криму французький президент Франсуа Олланд закликав Володимира Путіна поважати територіальну цілісність України й не підтримувати сепаратистів.

Детальніше про позицію Франції стосовно анексії Криму Росією читайте в спецпроекті "Викрадення Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі