Православ'я - Московський патріарх назвав західну модель небезпечною для росіян - Світ - dt.ua

Московський патріарх назвав західну модель небезпечною для росіян

1 листопада, 2016, 11:56 Роздрукувати

Західна світоглядна модель чужа Росії. Гундяєв наполягає на існуванні особливого шляху.

Гундяєв хоче жити за російським звичаєм © Сайт РПЦ

Керівник Російської православної церкви Кирило Гундяєв вважає, що Росії у відносинах із Заходом потрібно відстоювати свою самобутність.

"Принцип наздоганяти апріорі передбачає відсталість: якщо ми наздоганяємо, ми відстаємо. Тому в самому цьому підході, який представляє західну модель як ідеальну і як приклад для розвитку, є щось небезпечне для розвитку Росії", - заявив московський патріарх на відкритті XX "Всесвітнього російського народного собору".

Він заявив, що сліпе перенесення на російський грунт чужих світоглядних моделей і політичних зразків без урахування національної специфіки майже завжди призводило до масштабних потрясінь і навіть трагедій.

Інтересам Росії, на його думку, не відповідає жодна з нині існуючих моделей відносин: ані "наздоганяюча", ані "конфронтаційна". Патріарх закликав "визнати факт паралельного шляху розвитку наших суспільств: паралельне в даному випадку не означає ізольоване, взаємного виключення - паралельне наполягає на самобутності і праві існування цих двох можливих шляхів розвитку".

Читайте також: Банк Російської православної церкви збанкрутував

У березні 2016 року предстоятель Руської православної церкви Кирило Гундяєв закликав захистити православ'я від західного єресі визнання прав людини.

У травні 2015 року московський патріарх Кирило Гундяєв назвав пияцтво одним з найстрашніших лих, боротися з яким можна тільки силою Божою і силою свого духу.

За матеріалами: Интерфакс / DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >