МКС не зможе вести розслідування на території РФ і притягати до відповідальності її громадян — експерт - Світ - dt.ua

МКС не зможе вести розслідування на території РФ і притягати до відповідальності її громадян — експерт

29 вересня, 12:36 Роздрукувати

МКС не має власних силових структур, тому в питаннях виконання своїх рішень він повністю покладається на місцеві правоохоронні органи.

Як відомо, РФ не тільки не ратифікувала Римського статуту, а й відкликала свій підпис під ним. Це означає, що Міжнародний кримінальний суд не зможе вести розслідування на території РФ, не зможе де-факто притягати до відповідальности громадян РФ. Адже заочного засудження в Статуті не передбачено, а РФ ніколи не допустить видачі своїх громадян для Суду і без будь-яких реальних негативних наслідків може ігнорувати Суд та його рішення.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Чебаненко, експерт Українського інституту майбутнього. За його словами, Суд створено не як інституцію при ООН, рішення якої були б обов'язковими для всіх. 

"МКС, відповідно до міжнародної угоди, працює як так званий договірний кримінальний суд, виконання рішень якого державами, що не ратифікували Статут, відбувається виключно на засадах добровільности. Як аналогію МКС можна згадати міжнародні комерційні арбітражні суди, які діють на постійній основі і сила рішень яких забезпечується міжнародними угодами. До того ж МКС не має власних силових структур, тому в питаннях виконання своїх рішень він повністю покладається на місцеві правоохоронні органи", — підкреслює експерт.

Детальніше про проблеми з розглядом МКС злочинів проти України читайте у статті Олександра Чебаненка "Римський статут — пастка для України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >