Міжнародна слідча група домовилася оплачувати судові витрати у справі катастрофи MH17

Поділитися
Міжнародна слідча група домовилася оплачувати судові витрати у справі катастрофи MH17 © Уряд Нідерландів
Меморандум, який підписали уряди Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, створив Комітет з фінансового нагляду.

Міжнародна слідча група домовилася про спільне фінансування судового розгляду щодо розслідування катастрофи Boeing рейсу MH17 у небі над Донбасом влітку 2014 року, розповіли в уряді Нідерландів.

"Ті сторони, що підписалися домовляються про спільне фінансування судового розгляду, пов'язаного із судовим переслідуванням у Нідерландах осіб, підозрюваних у тому, що вони збили рейс MH17, у світлі міжнародного характеру трагедії та шкоди, заподіяної всім жертвам, і забезпечення легальності судового розгляду", - йдеться в тексті спільного меморандуму країн.

Меморандум, який підписали уряди Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, створив Комітет з фінансового нагляду. До Комітету увійдуть представники Австралії, Бельгії, Нідерландів та України. Також до Комітету можуть увійти представники країн, які втратили одного або кількох громадян на борту рейсу MH17 і зробили фінансовий внесок у розслідування.

Меморандум набув чинності з дати його підписання послами країн в Нідерландах і міністром закордонних справ Нідерландів, і буде діяти протягом п'яти років з можливим продовженням на дворічні терміни. Кількість продовжених дворічних періодів може продовжуватися стільки, наскільки це порахують необхідним.

"Сьогодні партнери по Міжнародній слідчій групі, Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди й Україна, підтвердили свою фінансову підтримку судового розгляду по справі підозрюваних [в катастрофі на сході України літака рейсу] MH17 в Нідерландах. Країни Міжнародної слідчої групи прагнуть встановити повну правду, що лежить в основі вбивства MH17, і притягнути до відповідальності винних", - сказав міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018 року, Міжнародна слідча група (JIT) на прес-конференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак . Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнга". Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі