Мінські угоди дуже близькі до свого краху з вини Росії – RFERL

Поділитися
Мінські угоди дуже близькі до свого краху з вини Росії – RFERL Київ погодився на Мінські угоди, знаючи, що вони не вигідні. Ілюстрація
За рік і тиждень після підписання Росія навіть не намагалася виконати свої зобов'язання.

Сьогодні, коли міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції і Росії зберуться в Парижі для обговорення виконання Мінських угод, вони, фактично, "підуть на похорон".

Про це говорить політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор у подкасті Daily Vertical.

"Якщо Мінські домовленості ще не мертві, то вони точно під апаратом штучної підтримки життя. І це можна було передбачити від самого початку. Мінськ з багатьох причин був юридичною вигадкою", - вважає він.

Сторони підписали документ у столиці Білорусі через страх, що Росія може наважитися на повномасштабне вторгнення в Україну. Учасники вдавали, ніби Москва на переговорах була посередником, хоча насправді всі розуміли, що саме вона і є агресором. Таким чином, Мінські угоди стали безпричинною вимогою для Києва перебудувати всю внутрішню політику "з автоматом Калашникова націленим на його голову".

"Йшлося не про перемир'я, а про шантаж і вимагання. Україна підписала Мінські угоди як жест доброї волі, сподіваючись, що це дозволить припинити вбивства в Донбасі. Хоча влада в Києві знала, що це дуже погані умови української сторони. Росія ж розглядає Мінські угоди як інструмент для ведення війни під прикриттям хиткого перемир'я", - вважає оглядач.

Читайте також: У центрі Джакарти пролунала нова серія вибухів

Київ сумлінно підійшов до виконання умов документу, підписаного в Білорусі. Але для демократії проведення конституційних змін, які б дозволили провести вибори у військовій зоні Донбасу, виявилося складним завданням. І це не дивно. А Росія навіть не намагалася виконати свої зобов'язання. Москва і підконтрольні їй бойовики на Сході України порушували перемир'я практично з першого ж дня, коли захопили Дебальцево. Навіть зараз продовжуються напади на українські позиції.

"Тож через рік і тиждень після підписання Мінським угодам настав кінець. І ми повинні не мати жодних ілюзій щодо причин, через які так сталося", - вважає Вітмор.

Мінські угоди було підписано 12 лютого 2015 року за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Керівники країн Заходу неодноразово заявляли, що зняття санкцій проти Росії можливо лише повного виконання всіх пунктів угоди.

За даними опитування КМІС, проведеного у вересні 2015 року лише 26,9% українців вірять, що виконання мінських домовленостей дозволить встановити мир на Донбасі, не вірять - 60,7%, не визначилися зі своєю думкою - 12,3%. Майже дві третини (63,5%) жителів України згодні з твердженням, що "керівництво Росії не буде сприяти повного виконання мінських домовленостей", не погоджуються - 17,4%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі