Міністри ЄС наполягають на зміні правил Шенгенської зони

Поділитися
Міністри ЄС наполягають на зміні правил Шенгенської зони Міністри Європейського союзу наполягають на зміні правил Шенгенської зони © ndtv.com
Необхідність у перегляді шенгенських правил обумовлена міграційною кризою.

Міністри юстиції і внутрішніх справ країн-членів Європейського союзу після екстреної зустрічі в Гаазі звернулися до Європейської комісії з проханням вжити законодавчих заходів, які дозволили б їх країнам впоратися з припливом мігрантів.

Згідно з діючими правилами, країна, яка перебуває у Шенгенській зоні, може закрити свої кордони на період до шести місяців. На зустрічі в Гаазі міністри вимагали збільшення цього періоду до 2 років. Дане питання буде вивчено Єврокомісією.

Крім того, в рамках зустрічі відбулося обговорення заходів з охорони зовнішніх кордонів Євросоюзу. Деякі учасники зустрічі заявили, що економіка окремих країн Євросоюзу може не витримати припливу мігрантів, у зв'язку з чим може виникнути необхідність у зовнішній допомозі.

Читайте також: Мігранти влаштовують протести на кордоні з Угорщиною та ночують під відкритим небом

Нагадаємо, під час дискусії в Давосі, присвяченому міграційній кризи ЄС, європейські політики наголосили, що біженці з Близького Сходу і Північної Африки використовують країни Південної і Центральної Європи як транзитні. Більшість мігрантів намагаються потрапити до Німеччину, Австрію, Швецію − держави з вищими соціальними стандартами.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі