Міністра економрозвитку РФ Улюкаєва розробляли зі схвалення Путіна

Поділитися
Міністра економрозвитку РФ Улюкаєва розробляли зі схвалення Путіна Путін був у курсі стеження за Улюкаевым © Сайт президента России
Улюкаєв був "під ковпаком" правоохоронних органів не менше року.

Президент РФ Володимир Путін отримував всю інформацію про хід оперативної розробки російського міністра економрозвитку Олексія Улюкаєва, затриманого за підозрою у вимаганні хабара в розмірі 2 мільйони доларів за сприяння в угоді з купівлі компанією "Роснефть" компанії "Башнефть", заявив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, повідомляє ТАСС.

"Президенту, звичайно, повідомлено (про затримання Улюкаєва), він в курсі. Йому було повідомлено власне в момент початку оперативної розробки, тобто, він отримував всю інформацію", - підкреслив Пєсков. Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв також в курсі затримання Улюкаєва і вже обговорив це питання з Путіним, а також висловився за проведення ретельного розслідування.

Відомо також, що дозвіл на прослуховування телефону міністра Улюкаєва суд видав в кінці літа, повідомляє РБК з посиланням на своє джерело в правоохоронних органах РФ.

Повідомляється, що Улюкаєв був в розробці у правоохоронних органів не менше року. Оперативне супроводження справи здійснювало управління власної безпеки ФСБ. Співробітники спецслужби контролювали передачу грошей міністра, "як і у випадку з губернатором Кіровської області Микитою Білих", повідомляє видання.

Була й реакція "Роснефти". Представник компанії, зокрема, наголосив, що пакет акцій "Башнефти" був придбаний без порушень законодавства РФ і на підставі кращого пропозиції, зробленої банку-оператору. Дії Слідчого комітету там коментувати відмовилися. Тим часом 15 листопада на московських біржах звичайні акції "Башнефти" на початку торгів знизилися на 2,5%. Папери "Роснефти" показали зниження на 0,4%.

Читайте також: "Роснефть" і "Газпром" відклали введення нових родовищ через ціни на нафту

Як повідомлялося, в жовтні Росія продала державну частку в розмірі 50,1% у нафтовидобувній компанії "Башнефть" за 5,2 мільярда доларів. Однак покупцем виступила теж державна компанія "Роснефть".

Держпакет акцій "Роснефти" також виставлений на продаж. Росія хоче отримати від продажу частки в "Роснефть" 11 мільярдів доларів, які підуть у державний бюджет, у якому не вистачає коштів на покриття соціальних витрат після того, як ціна на нафту істотно скоротилася.

Раніше видання Financial Times писало, що приватизація "Роснефті" може врятувати владу Путіна. Компанія отримує близько 22 млрд барелів, а коефіцієнт обсягу виробництва за останні 5 років становить 150 %. Приватизація може приймати різні форми - це можуть бути і прямі продажу окремих активів для створення окремої компанії. Найпростішим підходом було б продати ще 10-15% акцій. Більш радикальний і вигідний вихід - це продати акцію одним пакетом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі