Мей втратила контроль над Brexit – FT

Поділитися
Мей втратила контроль над Brexit – FT Brexit призначений на березень 2019 року © https://twitter.com/Independent
Британські депутати, найімовірніше, не затвердять проект угоди щодо Brexit.

Уряд прем'єр-міністра Терези Мей розробив план щодо розподілу простору на європейських поромах, які прибувають до британського порту Дувр. Вантажні автомобілі, що перевозять ліки, отримають дозвіл на переїзд з французького Кале, як і вантажівки, які доставляють життєво важливі для бізнесу елементи. Британських споживачів попередили, що для предметів розкоші, таких як свіжі фрукти і овочі, місця не вистачить, пише видання Financial Times.

Прибічники "жорсткого" Brexit бачать вихід Британії з ЄС, запланований на березень 2019-го, без угоди, у якості миттєвого відновлення національного суверенітету. Це було б манною для тих консерваторів, хто виступає за повний розрив відносин з континентом. Рішення про відкриття та закриття портів або кордонів мало б значення лише для уряду Вестмінстера. "Британія скинула би з себе кайдани".

Це в теорії. В реальності ж Кале-Дувр є найважливішим для Британії торговим маршрутом. За словами чиновників Уайтхоллу, введення перевірок в Кале після Brexit неминуче, і це призведе до скорочення як імпорту в Британію, як і експорту з неї як мінімум на чотири п'ятих. По суті, у Франції залишиться більша частина продуктів, які повинні були опинитися на полицях британських супермаркетів.

Для Мей такі історії – а це одна з багатьох – єдиний аргумент за її жахливу угоду щодо Brexit. Чим більше наближається Brexit, тим очевидніше стає потенційний збиток від нього для Великої Британії. Угода Мей відстрочить деякі негативні наслідки і опустить завісу над іншими. Ця угода – фарс, спроба вдати, що жахлива прірва між абстрактними поняттями про суверенітет і справжньою національною силою розсмокчеться сама собою.

Тих, хто налаштований на дебати щодо угоди в парламенті, можна пробачити за те, що вони вважають, ніби єдиною проблемою угоди є "план зворотного ходу", що гарантує відкритий кордон між Ірландією і Північною Ірландією. Але в дебатах щодо суверенітету упущене величезне значення багаторічної взаємодії Британії з ЄС. Крайні прихильники Brexit бачать Британію в безсилій ізоляції – нацією, яка повинна завдати шкоди сама собі.

У будь-якому випадку, депутати, по всій видимості, не затвердять проект угоди прем'єра. Крайні прихильники виходу Британії з ЄС чіпляються за свої фантазії про "глобальну Британію" епохи Єлизавети I. Brexit вже завдав неймовірної шкоди міжнародному статусу Британії. Але все може стати ще гірше. Який висновок мають зробити союзники королівства про події в парламенті? Безсумнівно, немає нічого більш принизливого, ніж нездатність британських політиків узгодити умови Brexit.

Це те, що відбувається, коли парламентські демократії намагатися уникнути відповідальності. Референдуми підривають політичний плюралізм. Як говорила Маргарет Тетчер, вони є улюбленим методом демагогів і диктаторів. Так звана воля народу зводить ліберальну демократію до мажоритаризму. Тому наразі депутатам пропонують затвердити угоду про вихід королівства з ЄС, який, на думку більшості з них, послабить країну і зробить її біднішою.

Іронічно, що радник Європейського суду кинув рятувальний круг британському уряду, заявивши, що Велика Британія все ще може в односторонньому порядку скасувати Brexit. Судді повинні були б схвалити прохання про відкликання 50 статті про вихід з ЄС, але прецедент показує, що це сталося б. У цьому полягає можливість прем'єр-міністра Мей повернути собі контроль над Brexit.

25 листопада, під час позачергового саміту ЄС щодо Brexit, країни Євросоюзу прийняли угоду, а також декларацію про відносини Британії та ЄС після виходу країни з організації.

Зазначимо, на час перехідного періоду Сполучене Королівство не зможе приймати участь у прийнятті спільних рішень членів ЄС, але продовжуватиме вносити кошти до бюджету організації та визнаватиме рішення Європейського суду. Крім того, Лондон залишатиметься членом європейського ринку та Митного союзу.

Докладніше про наслідки Brexit для уряду Терези Мей читайте в матеріалі Олексія Коваля "Безвихідний вихід" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі