Меркель заявила про можливість впливу зустрічі Трампа та Путіна на ядерне роззброєння

Поділитися
Меркель заявила про можливість впливу зустрічі Трампа та Путіна на ядерне роззброєння Меркель, як і Мей, підтримує ці переговори під маркою "зниження конфронтації" © bundeskanzlerin.de
Канцлер сподівається, що на саміті президенти США і РФ крім іншого порушать питання ядерного роззброєння.

Канцлер ФРН Ангела Меркель напередодні саміту США-РФ у Гельсінкі заявила, що сподівається на те, що переговори між двома країнами додадуть новий імпульс міжнародним програмам ядерного роззброєння, про це канцлер заявила на саміті НАТО в Брюсселі, передає Deutsche Welle.

"Для всіх було б хорошим знаком, якби переговори поновилися", - підкреслила вона.

Третя угода в рамках Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) було підписано 8 квітня 2010 року в Празі Обамою і президентом Росії Дмитром Медведєвим і набув чинності 5 лютого 2011 року. Сторони домовилися скоротити до 5 лютого 2018 року кількість міжконтинентальних балістичних ракет до 700, ядерних боєголовок до 1550 і розгорнутих і нерозгорнутих носіїв - до 800.

Разом з тим в новою ядерній доктрині, яку Пентагон опублікував 2 лютого, зазначається, що досягнення прогресу у двосторонньому контролі над озброєннями може недотриманням Росією наявних угод і її агресивними діями щодо України.

Крім того, Москва і Вашингтон неодноразово звинувачували один одного в порушенні договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що підтримує зустріч президента США Дональда Трампа з президентом РФ Володимиром Путіним; ця зустріч може сприятливо вплинути на обстановку в світі і знизити ризик конфронтації.

Нагадаємо, зустріч президента США Дональда Трампа і президента РФ Володимира Путіна відбудеться 16 липня в столиці Фінляндії.

У Кремлі анонсували "дуже серйозну розмову" лідерів обох держав. У Білому домі повідомили про те, що на переговорах Трампа і Путіна обговорюватимуться питання втручання РФ у президентські вибори в США у 2016 році, а також російська агресія в Україні та Сирії.

Відповідаючи на запитання журналістів про ймовірність визнання США окупації Криму Росією, Трамп відповів: "Подивимося". А також поклав відповідальність за анексію півострова на свого попередника Барака Обаму. "Президент Обама допустив це", - сказав він.

Слова Трампа піддали критиці західні журналісти й аналітики. "Якщо визнання США може отримати щось настільки кричуще, як анексія Криму Росією й окупація нею східної України, то чому б Росії не вторгатися в Прибалтику? Чому не захопити всю Грузію? Чому б підтримуваним Росією силам не спробувати те ж саме? Чому б Китаю не вторгнутися на Тайвань?", – поцікавилися експерти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі