Медведєв пояснив свою відставку бажанням надати Путіну абсолютну свободу

Поділитися
Медведєв пояснив свою відставку бажанням надати Путіну абсолютну свободу Путіну потрібна "абсолютна свобода дій" для зміни російської Конституції © putin.kremlin.ru/
Колишній російський прем'єр визнав, що Путін одноосібно приймає рішення щодо зміни Конституції РФ.

Колишній голова уряду Росії Дмитро Медведєв заявив, що подав у відставку, бо президенту РФ Володимиру Путіну необхідна "абсолютна свобода дій" для зміни Конституції. Про потреби російського президента експрем'єр дізнався зі змісту його недавнього послання до Федеральних Зборів про основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики.

При цьому Медведєв визнав, що всі найважливіші рішення в державі, включаючи внесення змін до Конституції РФ, Путін приймає одноосібно.

"У посланні проголошена настільки масштабні завдання оновлення політичної системи..., - це стосується і уряду, і парламенту, частково президента, судової системи, - що для того, щоб прийняти всі ці рішення, президент має бути абсолютно вільний", - заявив екс-прем'єр в ефірі пропагандистського "Першого каналу" в неділю, 19 січня.

За словами Медведєва, "щоб обговорювати і приймати ці рішення", Путін не повинен "озиратися на фактор уряду".

Як повідомлялося, 15 січня голова уряду РФ Дмитро Медведєв подав у відставку. Відставка прем'єра означає автоматичну відставку всього уряду. Того ж дня про свою відставку оголосив голова Чечні Рамзан Кадиров.

На посаду прем'єр-міністра Путін призначив голову Федеральної податкової служби Михайла Мішустіна - друга голови "Сбєрбанка Росії" Германа Грефа, якого також готували на заміну Медведєву.

Свою відставку Медведєв пояснив намірами президента РФ Володимира Путіна ініціювати чергові зміни до Конституції. Про плани запровадження нової Конституції, яку винесуть на референдум, Путін заявив у посланні до Федеральних Зборів. Путін планує обмежити повноваження президента і створити новий орган влади – Державну Раду.

Ці дії можуть свідчити про підготовку ґрунту для транзиту влади та збереження впливу Путіна в 2024 році, коли він, згідно з Конституцією не зможе знову балотуватися в президенти.

Володимир Путін перебуває біля керма Росії фактично безперервно з 2000 року. З 2000 по 2008 роки Путін двічі поспіль обіймав посаду президента Росії. З 2008 по 2012 рік Путін перебував на посаді прем'єр-міністра РФ, зробивши "рокіровку" з Дмитром Медведєвим. Проте вся повнота влади в Росії при цьому залишалася в руках у Путіна.

У 2012 році Путін був обраний президентом Росії втретє, а перед цим у конституції РФ були внесені поправки, згідно з якими термін президентських повноважень становить шість років.

Четвертий президентський термін Путіна почався в 2018 і закінчується в 2024 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі