Майбутнє Росії зовсім не руське й не православне — експерт - Світ - dt.ua

Майбутнє Росії зовсім не руське й не православне — експерт

6 липня, 13:33 Роздрукувати

Російській державі доводиться маневрувати й шукати інші ідеологічні засади для єднання нації та формування патріотизму.

Хоч які соціяльно-демографічні програми російське керівництво впроваджувало, намагаючись стимулювати народжуваність, збільшити тривалість життя й запобігти масовій еміграції росіян до більш розвинених країн світу — тенденція залишилася незмінною. Майбутнє Росії зовсім не руське й не православне. Не кажучи вже про те, що сама руська ідентичність є вигаданою категорією, яку всередині Росії підважують потуги етнічного відродження фіно-угорських народів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Павленко. Тож, на її думку, російській державі доводиться маневрувати й шукати інші ідеологічні засади для єднання нації та формування патріотизму.

"Із цим у росіян поки що очевидні проблеми. З двох причин. Перша — історія взаємовідносин титульної нації з завойованими народами найточніше характеризується визначенням "геноцид". Друга — неготовність самих росіян до міжнаціонального діялогу. Кремль намагається всидіти на двох стільцях: з одного боку, переслідуючи російських націоналістів, з другого — продовжуючи, без зайвого розголосу, політику русифікації всередині країни та провокуючи "русский" націоналізм пропагандою, в якій активно використовуються міфологізована історія та концепція російського культурного і християнського месіянства. Складно стримуватися російському керівництву й від твердження про "триединство русского народа"", — зазначає експерт.

Детальніше про зміну риторики Кремля читайте в статті Ірини Павленко "Від "русского мира" до мультикультуралізму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >